C. ligniperdus AAA

Otázky,odpovede a informácie o chove druhov z nášho kraja
Užívateľov profilový obrázok
AAA
Formica fusca
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júla 2011, 20:51

Re: C. ligniperdus AAA

Príspevok od užívateľa AAA » Sobota, 6. Apríla 2013, 23:05

vcera som ponukol podctivo odlovenu švehlu domovu, uz je v hniezde :) larvicky utesene rastu a kazdym dnom nedockavo ocakavam daslieho workra.

AAA
Formica fusca

Príspevok od užívateľa AAA » Štvrtok, 18. Apríla 2013, 23:40

otazka, ked kralovna lezi ne chrbte asi to nebude uplne vporiadku vsak?

popolvar
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Piatok, 11. Júna 2010, 23:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa popolvar » Štvrtok, 18. Apríla 2013, 23:53

Hmm to nebude dobre kedy si si všimol ze je na chrbte ? napiš mi pm

AAA
Formica fusca

Príspevok od užívateľa AAA » Piatok, 19. Apríla 2013, 00:28

poslal som ti spravu, ale podla mna to moze byt kludne aj verejne, mozno aj niekoho ineho daco napadne, takze:

Prvy krat som si jej divnu polohu vsimol vcera, ale bola na inom mieste a nie uplne nachrbte, ale skor naboku, jeden z mravcov bol pri nej a akoby jej natahoval nohu, ale furt sa hybala aj sama. Take to gesto ako ked ta niekto taha z postele a ty chces este spat. Neskor toho dna sa to zrazu zdalo ok, bo uz bola na nohah a v inej komorke. Ale teraz vecer som si vsimol, ze je v tej uplne vystupnej komore a lezi na chrbte. Ked tuknem do formikaria tak vsetky mravce behaju ako splasene akurat kralovna sa zda byt tuha.

Nechapem co som urobil zle. Pravidelna rosim, minikolonia uz zozrala molu, a dva krat svehlu domacu (rybicku) a medovicu mali stale kdispozicii. Takze neviem a som sklamany a znechuteny. Zajtra to nafotim a ujasnim ci je naozaj mrtva.

popolvar
Odontoponera transversa
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa popolvar » Piatok, 19. Apríla 2013, 02:16

Pri hmyze sa zaručiť, že prežije nedá. Skippy ti vtedy pomáhal vybrať tú najschopnejšiu ale vždy je tu možnosť, že sa niečo pokazí.
Keď som začinal mal som peknú koloniu Messor barbarus cca queena + 30 w. Jeden deň som im dal muchu,ktorú som chytil vonku a na druhý deň bola kráľovná tuhá. Neviem či to bolo tou muchou ale odvtedy si radšej dávam bacha čím kŕmim.
Čo sa stalo tvojej ti nikto nepovie, ja ti viem len povedať ako bolo o ňu starane kým šla k tebe.
Pm som chcel len kvôli tomu aby som ti ponukol druhú ak si zaplatíš poštovné. Mne je tieš ľúto, že pošla ale nič iné spraviť nemôžem. Normalny obchod by sa s tebou ani nebavil.

AAA
Formica fusca

Príspevok od užívateľa AAA » Piatok, 19. Apríla 2013, 02:33

jasne, vobec nic v zlom, len proste som sklamany s tohoto nezdaru :( Ak by sme to vedeli takto vyriesit bol by som neskonale vdacny, co srpavit s robotnicami? Pustim ich do lesa?

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Piatok, 19. Apríla 2013, 22:09

To sklamanie poznam...prvy mravcekovia boli napadnuty parazitmi a tak ma to hnevalo ale teraz ked sme zachranili aspon kralovnu tak zas super...uz mame dve robotnice...to sklamanie je normalne...ale dolezite je nezanevriet :)
robotniciam je to asi fuk kde ich pustis oni to maju spocitane tak ci tak uhynu...

AAA
Formica fusca

Príspevok od užívateľa AAA » Štvrtok, 9. Mája 2013, 11:53

Tak od popolvara mi dosla dalsia sada, za co mu dakujem.

Tentokrat som ich nevysypaval do formikaria, ale dal celu skumavku do vybehu a dufal som ze sa prestahuju samy. No nejak sa im do toho nechce, furt je kralovna v skumavke, mam ich nejako donutit alebo nechat tak.

Ptak666
Lasius niger
Dátum registrácie: Sobota, 23. Februára 2013, 21:51

Príspevok od užívateľa Ptak666 » Štvrtok, 9. Mája 2013, 16:09

Mám od Popolvara C.nicobarensis a normalne jsem pripichl na skumavku hadicku a propojil s tim akrylovym formikaliem a do dvou dnu byly prestehovane. Proste sli za teplem, jelikoz mam pres formikalium hozenou topnou folii. Tak ze asi takhle. Podle me nejsetrnejsi prendani. Hlavne jim chce dat chvily pokoj. Myslim si, ze po tom prevozu jsou dost vystresovane...

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Štvrtok, 9. Mája 2013, 21:51

od popolvara sa mravce nechcu stahovat, je im tam moc dobre...ja som cakal dva dni a potom som "stratil nervy" a presypal ich :) :)

popolvar
Odontoponera transversa
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa popolvar » Štvrtok, 9. Mája 2013, 22:04

Všetko záleži od druhu. Je jasné že C. nicobarensis pojde za teplom, ale s našimi druhmy je to horšie. Tie zvačša preklepem aj ja :)

Napísať odpoveď