Mravec faraónsky – Monomorium pharaonis

Otázky,odpovede a informácie o chove druhov z nášho kraja
Užívateľov profilový obrázok
mravciar
Monomorium
Dátum registrácie: Piatok, 16. Júla 2010, 21:15

Re: Mravec faraónsky – Monomorium pharaonis

Príspevok od užívateľa mravciar » Pondelok, 21. Marca 2011, 08:41

Nery napísal:Nu ani ti moji "Monomorium" z thaiska nevypadají zle...množí se obrovským tempem tak jen doufám že je udržím tam kde je chci mít :lol:

Až budu mít nějaké nové královny(nebude to trvat moc dlouho počítám), můžu dát do placu,ale nerad bych abych byl v enciklopediích jako "ten co do evropy zavlekl nejinvazivnější druh za poslední roky" :D

možno mal by som zaujem časom o 2 kraľovne a asik o 100 robotnic teras nie nemam kupene ešte prenich niejake to terarko konkretne 2 ale nič veľke to nebude .

abcdefgh
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Utorok, 4. Októbra 2011, 15:30

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Piatok, 21. Októbra 2011, 22:18

na našej (teraz už) chalupe ich mame ale nikdy nam nešli do domu iba na zahradke :)
Lasius flavus, Camponotus vagus, Camponotus ligniperda, Lasius emarginatus, Formica fusca, Myrmica rubra, Formica rufibarbis, Manica rubida, Tetramorium caespitum

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 21. Októbra 2011, 22:26

a si si istý že je to on? :) , lebo oni sa nezvyknú zdržovať na miestach kde môže byť pod 20 stupňov , ... pod 15 stupňov dokonca postupne hynú (preto nežijú u nás vonku) , je to tropický druh čo má jednoducho rado celoročné teplo :?

abcdefgh
Polyrhachis dives

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Piatok, 21. Októbra 2011, 22:30

na 100 percent je to on ale cez zimu ho tam nevydim mozno ze za zahrabe niekde pod dom medzi kurenie
Lasius flavus, Camponotus vagus, Camponotus ligniperda, Lasius emarginatus, Formica fusca, Myrmica rubra, Formica rufibarbis, Manica rubida, Tetramorium caespitum

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 21. Októbra 2011, 22:32

hehe , tak treba ich nájsť :P ... , bohvie ako sa tam dostal na tú chalupu , lebo není inej cesty akoby sa tam dostal iba takej , že ste si ho tam sami dovliekli (prípadne ak sú v tesnej blízkosti iné chalupy , tak niekto odtiaľ ... blízko mám na mysli <30m)
A to nevravíme o zavlečení samotnej kráľovnej , ale časti kolónie , kedže sa množia delením kolónie.

abcdefgh
Polyrhachis dives

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Piatok, 21. Októbra 2011, 22:42

moj ujo ma mozno 20m od nas chalupu a ini tam uz nebyvaju.No dneska som ho bol pozret a pri ceste som odhrnul kamen a boli tam samceky, robotnice a larvy

abcdefgh
Polyrhachis dives

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Streda, 26. Októbra 2011, 21:54

neviete kedy sa roji chcem ho chovat a neprijemnym susedom sa pomstit :D

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Piatok, 28. Októbra 2011, 10:34

Takze to bude asi Solenopsis fugax a nie Monomorium... Monorium v takýchto jesenných teplotách veľmi neprežije.

abcdefgh
Polyrhachis dives

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Piatok, 28. Októbra 2011, 19:45

nie bol to mon. a teraz som kukal su tam uz aj samcekovia myrmici a zopar robotnic (čudne) :)

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 28. Októbra 2011, 20:14

nerob urýchlené uzávery :) , myslím že je viac ako dosť druhov , ktoré nepoznáš ešte a tak (síce si to ceníme) , ale so 100 percentnou istotou je v tomto prípade hlúposť niečo povedať - to si nezvyknem dovoliť ani ja.
Na Monomorium sa farbou a možno aj veľkosťou podobá viacero druhov , u ktorých je asi 100x+ väčšia pravdepodobnosť že tam pod tým kameňom budú ako Monomorium

abcdefgh
Polyrhachis dives

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Piatok, 28. Októbra 2011, 20:42

ukazal by som aj fotky ale nemam na to fotak a este toto by som chcel vediet v mravenisku lasius flavus (to je cca 10 metrov od toho kamena ) v takej suhsej casti boli tiez tie iste samceky myrmica ruginodis (ja tomu nechapem)

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 28. Októbra 2011, 20:52

zas , prosím nauč sa. Samčeky určovať neviem ani ja , maximálne poviem že je to Myrmica , ale určiť presne že ruginodis to by vedeli možno dvaja ludia v ČSR a tí tu niesu aktívni.
Ak nemáš na to vybavenie , kľudne to nahádž do nejakej ampulky s liehom alebo s liehovou vreckovkou a zašli mi to všetko čo tam nachádzaš a dáme do to správnej miery aspoň zhruba
:)
PS: časom zrejme zmažem posledné príspevky kedže sa nevenujú téme

Napísať odpoveď