Tetramorium caespitum

Otázky,odpovede a informácie o chove druhov z nášho kraja
Užívateľov profilový obrázok
The Balthazar
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Streda, 18. Augusta 2010, 16:05

Re: Tetramorium caespitum

Príspevok od užívateľa The Balthazar » Sobota, 25. Septembra 2010, 14:34

no to majú všetci :)

atriplex
Formica fusca
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júla 2010, 17:43

Príspevok od užívateľa atriplex » Sobota, 25. Septembra 2010, 17:54

SpatKiller napísal:ja mam take larvy co maju v strede taku hnedu skvrnu ;)
Tmavá skvrna uvnitř těla larvy znamená, že má plné bříško. Je dobře krmená a určitě je spokojená ;)

macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Sobota, 25. Septembra 2010, 19:08

Moje maju hnedu skvrnu, ked ich robotnice poriadne nakrmia.

SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Sobota, 25. Septembra 2010, 21:11

ja som si myslel ze je to vačsie stadium larvy :lol:
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

Johnny Nuclear
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Mája 2010, 20:24

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Sobota, 25. Septembra 2010, 21:28

podlě mě to jsou vnitřnosti :) ale i potrava, když jsem ligniperdy krmil čeveným masným červem, tak ty larvy vypadali jak německá vlajka - tmavé vnitřnosti, červený žaludek a zbytek žlutej :) asi mám ještě někde fotku... možná
jo tady je :)

Obrázok

The Balthazar
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Streda, 18. Augusta 2010, 16:05

Príspevok od užívateľa The Balthazar » Sobota, 25. Septembra 2010, 21:58

no hej vlastne mozno vidiet ze tam sa formuje postavicka mravca...inak goodie foto :lol:

Kefiiir
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Júna 2015, 14:34

Príspevok od užívateľa Kefiiir » Utorok, 14. Júla 2015, 10:23

Zdravím, rád bych se zeptal na chov Tetramorium caespitum a jejich rojení. Jsem ze střední Moravy, okolí Olomouce a období rojení Tetramorium caespitum už by mělo být za mnou, ale nikde jsem ještě nějaké jejich intenzivní rojení neviděl. Je možné že se budou rojit třeba až ke konci července, kvůli poměrně chladnému červnu? Odchytil jsem 2 královny, ale jedna neměla tykadlo, tak po 2 dnech zemřela, a druhá je jakoby v křeči a chodí nějak nemotorně. Nakladla sice asi 4 nebo 5 vajíček hned první den, ale jsou rozházena po celé zkumavce a ona se svijí u vaty u vchodu do zkumavky. Vatu u vody sem tolik nenamáčel, je tak z 1/3 namočená a z 2/3 suchá. Nevím kde by mohl být problém. Zatím ale žije :) . Byl bych rád za každou radu :)

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 26. Júla 2015, 16:07

Pokiaľ sa rojí Tetramorium, je ich všade dosť podobne ako Lasius niger :) teda v miestach ich výskytu. Je to jeden z asi najlepšie odchovateľných druhov u nás, skutočne nič nepotrebujú iba aby bol podklad pre potomstvo suchý a možno sem-tam napiť :) Robotnice zvyknú byť do mesiaca.

Kefiiir
Dátum registrácie: Pondelok, 22. Júna 2015, 14:34

Príspevok od užívateľa Kefiiir » Utorok, 28. Júla 2015, 10:20

Rojení Lasius niger sem už viděl a bylo to opravdu neskutečné. :D Na každý metr cesty bylo minimálně 5 královen. :) Ale Tetramorium prostě nic, a to už je jejich rojení za náma, i když na různých stránkách udávají, že se rojí až do konce Sprna. Nevím co je na tom pravdy. :) Na brigádě sem našel v dílně jednu královnu, tak tu jedinou mám. :( Chtěl sem mít alespoň 3, kdyby některá z nich umřela, nebo se něco stalo. Namočil sem vatu do vody ve zkumavce upravdu málo a samička má vajíčka přilepené na vatě. Ostatní druhy královen (Lasius Niger, Temnothorax sp. a Formica rufibarbis) mají vajíčka asi 5 mm od mokré vaty. Tak doufám, že tam není pro vajíčka moc sucho a ona se je nesnaží jenom natlačit do vlhčího místa. :) Příkládám foto, jestli je všechno v pořádku pro úspěšný odchov. :) Díky za rady :)
Prílohy
IMG_0943.JPG
IMG_0941.JPG

Mano7
Monomorium
Dátum registrácie: Utorok, 11. Júla 2017, 13:15

Príspevok od užívateľa Mano7 » Utorok, 8. Augusta 2017, 21:41

Nechcem začínať novú tému ale chcem sa opýtať, mal som dve kráľovné Tetramorium caespitum jedna mala tri robotnice 2 puppae a pár vajíčok a druhá len larvy a vajíčka. Tá čo mala tie tri robotnice uhynula :( tak som ich premiestnil ku kráľovnej čo ešte mala len vajíčka a larvy a zvykli si behom jednej hodiny :P . No a chcel by som ich premiestniť do formikária, ktoré je na obrázku nižšie, také chcem vyrobiť z ytongu, bez miesta na vlhčenie by to bolo 5x5cm. No len mi na to niečo povedzte, vytknite, pochváľte ma ;)
P_20170808_212342_1.jpg
Toto je ten návrh formikária

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Pondelok, 21. Augusta 2017, 21:31

Nechaj ich ešte v skúmavke, zabezpeč aby im príliš rýchlo nevyschla voda za vatou (mne sa to u tohto druhu neviem prečo dialo pomerne rýchlo) a do ytongu presuň až tam bude ca 20-30 robotníc, to by pri dobrom kŕmení mohli do polovice septembra eventuelne stihnúť. Až ptom presúvaj.

Napísať odpoveď