Vlhčenie formi

Všetko o teráriách pre mravce , taktiež recenzie komerčne predávaných formikárii
peterb
Dátum registrácie: Sobota, 11. Júla 2015, 19:26

Vlhčenie formi

Príspevok od užívateľa peterb » Pondelok, 3. Augusta 2015, 11:02

Ahojte,
chcem začať robiť prvé formi, asi ytong, ale neviem, ako na vlhcenie, pozrel som net, presiel forum - ako spravit priestor pre vodu, aby zostavala vlhkost vo formi a kolko jej asi ma byt?

Užívateľov profilový obrázok
Tom-AS
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Sobota, 12. Mája 2012, 22:09
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vlhčenie formi

Príspevok od užívateľa Tom-AS » Nedeľa, 16. Augusta 2015, 11:15

Zkus se podívat víc na ten net a určitě něco najdeš. Nebo tady na fóru prozkoumej starší témata a určitě najdeš odpovědi na většinu otázek :)

Užívateľov profilový obrázok
Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vlhčenie formi

Príspevok od užívateľa Messorus » Utorok, 3. Januára 2017, 12:06

Ytong samotný skrz jeho poréznosť saje vodu veľmi dobre, čím je suchší tým lepšie. Nádržku na vodu potrebuješ len ak by si chcel aby bola jedna časť ytongu neustále vlhká + zvyšok ytongu bude musieť byť na nejakom nesavom podklade skrz vlhkosť. Vhodné to je pri chove Manica, Myrmica abo iných vlhkomilných...
Takáto nádržka sa dáva pod ytongové hniezdo, na dostatočne vysokej tehle jednoducho spravíš ,,nožičku" a podložíš plastovou nádobou, vyzerá to nejako takto: Na fotke tá nožička nie je riadne vidieť ale myslím že pochopíš ako som to myslel :) ;)

Druhá varianta je vydlabať nádržku priamo do ytongu, pri horizontálnom hniezde zboku, pri vertikálnom zhora. Nemusí byť veľká, stačí aspoň 1x1x5cm, dá sa vymazať cementom(stačí 2-4mm vrstva) alebo sadrou pre pomalší priesak vody...

Inak ytong samotný saje vodu dobre a stačí ho napríklad ostriekať spričkou alebo si pomôcť so striekačkou- vodu pomaly vpúšťať do štrbiny medzi sklom a tehlou. Horizontálne hniezda položené priamo v teráriu väčšinou berú vlhkosť z prostredia, alebo ju skôr odovzdávajú keďže väčšina našich druhov nepotrebuje vysok vlhosť, tam má zmysel to hniezdo zbokov natrieť trochou cementu, aby sa znížil výpar.

Obrázok

Napísať odpoveď