Moje první formikárium

Všetko o teráriách pre mravce , taktiež recenzie komerčne predávaných formikárii
Thadeas
Dátum registrácie: Piatok, 19. Septembra 2014, 12:32

Moje první formikárium

Príspevok od užívateľa Thadeas » Utorok, 23. Septembra 2014, 13:28

Dobrý den, ahoj
Chtěl bych Vám představit své první formikárium, nejdříve však něco málo na úvod.
Mé jméno je Tadeáš (tedy je a není ale všichni mi tak od mala říkají v občance mám David :lol: ) je mi 24 let a o formikaristiku jsem se začal zajímat cca 4 týdny zpátky, kdy mě bratr ponoukal jestli bych si nechtěl pořídit Atquarium nebo jak se to jmenuje. protože jsem vystudovaný ekolog (krajinná ekologie) nedalo mi, a začal jsem studovat, kterak ty chuděry dělnice přežívají v gelu. No a díky osvětě, kterou zdejší chovatelé šíří jsem se v jedné diskusi dočetl o tomto skvělém fóru. Nyní již k mému formi. šířka 15 cm délka 30 cm hloubka 20 cm.
materiál ytong, sádra na obarvení hlína. Plánuji jej pro Messor barbarus. Doufám, že bude vyhovující a jsem zvědav jak dlouho v jim vydrží :) Hodnoťte, kritizujte, ptejte se, raďte...
S pozdravem Thadeas

https://imageshack.com/a/K62z/1

parohy
Formica fusca
Dátum registrácie: Piatok, 6. Júna 2014, 00:04

Re: Moje první formikárium

Príspevok od užívateľa parohy » Utorok, 23. Septembra 2014, 17:07

Vyzera to na zaciatok velmi pekne :)
Bojim sa ze tie dolne komorky ti budu plesniviet. Mal som podobny formikarium pre messor s podobnym rozdelenim chodieb a problem bol, ze po zavlazovani sa na druhy den zacala tvorit plesen v dolnych komorkach. Asi to bolo z dovodu slabeho vetrania? Plesniveli komorky do ktorych trebalo mravcekovy zropbit co najviac kluciek od vstupu do hniezda. Zo strachu o Messor b. som ich vystahoval. Momentalne ziju v skumavke.
Ak sa mylim opravte ma.

Thadeas

Príspevok od užívateľa Thadeas » Štvrtok, 25. Septembra 2014, 13:03

Tyjo tak to doufám že mi to nezčne plsnivět, nicméně myslím, že porobeton je dostatečně porézní aby dýchal. já to nemám vyplněné sádrou celé ale jen horní část-tedy cca 3cm sádry za hnízdem je z polystyrenu udělaná vzduchová komůrka na doplňování vlhkosti.. :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 1. Októbra 2014, 19:23

Ahoj a vitaj na našom fóre! Formikárium je podľa mňa veľmi pekne spravené na to že si začiatočník. Ak je to teda pórobetón, plesnivieť by ti nemalo!
Myslím že do takéhoto formikária by som presťahoval kolóniu s aspoň 50 robotnicami. Neskôr počítaj že ti ho rozhryzú, ale to už tak pri Messor-och býva :lol:
Pekná práca a dúfam že ťa to bude baviť!

parohy
Formica fusca

Príspevok od užívateľa parohy » Streda, 1. Októbra 2014, 20:23

Tak ako to je mozne ze mne to zaplesnivelo? Nechcem velmi odbacat od topicu ale tiez som bol velmi prekvapeny.

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 18:15

A hniezdo máš sádru alebo ytong??

parohy
Formica fusca

Príspevok od užívateľa parohy » Piatok, 3. Októbra 2014, 11:05

ytong

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Nedeľa, 5. Októbra 2014, 11:52

A aká bola tá plieseň? Nechodili tam robotnice na potrebu? V princípe je ytong kameň/minerál, na ňom nemá čo pliesnieť..

parohy
Formica fusca

Príspevok od užívateľa parohy » Nedeľa, 5. Októbra 2014, 14:29

Ta klasicka biela plesen od zatuchlej vlhkosti kde neni vetranie. Niekde bysom povedal ze kvitla do zlta.

Thadeas

Príspevok od užívateľa Thadeas » Utorok, 7. Októbra 2014, 21:05

Kurňa hoši tak už mě přestaňte děsit. Ještě ani nemám mravence doma a už mám strach z plísně :lol:

Napísať odpoveď