Ytong pre kráľovné s podložnými sklíčkami

Všetko o teráriách pre mravce , taktiež recenzie komerčne predávaných formikárii
PeterL
Lasius niger
Dátum registrácie: Streda, 3. Júla 2013, 23:39

Re: Ytong pre kráľovné s podložnými sklíčkami

Príspevok od užívateľa PeterL » Pondelok, 8. Septembra 2014, 10:41

Neurobil som ten Ytong dobre. Bál som sa aby mi tie sklíčka nespadli pri manipulácii a tak som ich trochu zapustil. Keď som vydlabával do Ytongu miesto pre sklíčka, tak som urobil drobné netesnosti, cez ktoré sa tie maličké Lasiusy dostali von. Nakoniec to je tak, že všetky robotnice skončili pri jednej kráľovnej a preniesli k nej aj vajíčka a kukly. Momentálne sú všetky kráľovne okrem tej jednej bez potomstva. Keďže mi mravčeky voľne behajú po Ytongu, chcem ich čo najskôr presťahovať do skúmavky. Tento pokus teda veľmi nevyšiel.

Užívateľov profilový obrázok
Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Štvrtok, 2. Októbra 2014, 18:33

Veď nevadí, niečo z potomstva môžeš presunúť aj tej osamelej matke ;) A takto máš lepšiu a silnejšiu kolóniu ;)

PeterL
Lasius niger
Dátum registrácie: Streda, 3. Júla 2013, 23:39

Príspevok od užívateľa PeterL » Utorok, 7. Októbra 2014, 13:26

Nakoniec som ich presunul do krabičky od TicTacov. Z pôvodných 10 Q ostali dve. Dnes keď som prišiel do práce, videl som ako robotnice začali útočiť na jednu z nich. Nakoniec sa pridala aj zostávajúca kráľovná a po krátkom čase už ostala len jedna. Verím teda, že si robotnice vybrali tú najlepšiu možnú a nie nejakú populistku :-P

parohy
Formica fusca
Dátum registrácie: Piatok, 6. Júna 2014, 00:04

Príspevok od užívateľa parohy » Utorok, 7. Októbra 2014, 17:29

Nevedel som ze aj u mravcov exituje taka politika :D

Napísať odpoveď