Pre L. niger a C. herculeanus

Všetko o teráriách pre mravce , taktiež recenzie komerčne predávaných formikárii
Užívateľov profilový obrázok
Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Pre L. niger a C. herculeanus

Príspevok od užívateľa Tititos » Streda, 2. Júla 2014, 15:47

Zdravím, konečne bol čas urobiť 2 formi, pre rozvíjajúce sa kolónie týchto druhov. Veľká vďaka patrí Popolvárovi za talkohol ;) Vďaka!
:arrow: Prvé pre C. herculeanus, taká klasika Ikea dóza + Sadra.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok

:arrow: Druhé pre L. Niger, (Pôvodne malo byť pre L. flavus, ale dospel som k názoru, že by na tom pieskovom podklade nevynikli.) Male akvarium pre bojovnice o rozmeroch 18x12x12cm (dšv)
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Scotty1
Formica fusca
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Augusta 2013, 11:30

Re: Pre L. niger a C. herculeanus

Príspevok od užívateľa Scotty1 » Streda, 2. Júla 2014, 19:37

Fakt pekné :) Čím si to maľoval? A ešte ako to vlhčíš? Neplesniveje ti tá sádra? + koľko vody tam cca dávaš a ako často? Prepáč že sa tak pýtam ale mne to v takej dóze plesnivelo a mal som to celé otvorené :) Ale fakt pekná prácička :) Inak tie chodbičky si vŕtal či šrubovákom?

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Streda, 2. Júla 2014, 20:51

Priateľka maľovala vodovkami ;) . Vlhčím to normálne cez slamku do rezervoára...Formi mam ani nie týždeň takže s plesňou ešte nemám skúsenosti. Vodu dávam opatrne podla potreby. A chodbičky boli frézovane minibrúskou.
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 2. Júla 2014, 22:15

Pekné, ale tým Lasiusom si spravil docela svah, ak budú niesť nejakú objemnejšiu potravu tak budú mať čo robiť :D ;) ...

macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Streda, 2. Júla 2014, 22:56

Aspon nebudu do hniezda tahat velke kusy potravy, ktore by sa tam potom kazili. :lol:

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Štvrtok, 3. Júla 2014, 09:02

Hlavný vchod máju hneď dole na boku :D

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Utorok, 10. Marca 2015, 11:45

:idea: Tak to druhe formi pre L. niger sa ukázalo ako totálna kravina, z dôvodu nedostatočného vlhčenia, málo priestoru na vodu a bola absorbovaná spodnou časťou výbehu a následne plieseň, stačilo sa pozabudnúť 2-3 dni nevlhčiť a mravce hromadne kapali od sucha :(. Ja som na to doplatil, keď som bol v lete na dovolenke na 4 dni, brat im síce dal medovicu, ale nenavlhčil, však som vlhčil pred odchodom...no a prídem domov a ostala živa iba Q, no žiaľ za 1-2 dni pošla aj ta.

Napísať odpoveď