První pro Lasius Niger

Všetko o teráriách pre mravce , taktiež recenzie komerčne predávaných formikárii
Užívateľov profilový obrázok
Vrbka
Lasius niger
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2014, 12:54

První pro Lasius Niger

Príspevok od užívateľa Vrbka » Štvrtok, 17. Apríla 2014, 16:18

Asi před týdnem jsem si pořídil první kolonii, přišlo mi asi 20 dělnic + královna. Nelíbilo se mi jak jsou jenom ve zkumavce tak jsem jim chtěl postavit alespoň menší z plexiskla. Protože ale nejsem na lepení plexiskla žádnej odborník tak jsem ho nakonec postavil z lega, když mě to nejdřív napadlo tak jsem myslel že to je blbost ale nakonec to vypadá celkem pěkně a mravencům se asi taky líbí.

Co nato říkáte?
Tohle je foto ještě než se přestěhovaly, teď jsou tam asi 4 dny a kolem vaty si z písku postavily spoustu komůrek, takže je moc nevidím ale aspoň že jsou spokojení.

Taky jsem se chtěl zeptat na krmení, krmím je tímto způsobem: první den nic,druhý den medovice a třetí den hmyz a tak pořád dokola. myslíte že to stačí?
Prílohy
P1140016.JPG

Scotty1
Formica fusca
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Augusta 2013, 11:30

Re: První pro Lasius Niger

Príspevok od užívateľa Scotty1 » Štvrtok, 17. Apríla 2014, 17:16

Zaujímavé :D

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 29. Júna 2014, 20:15

Ahoj,

rád by som sa dozvedel ako to nakoniec dopadlo s týmto "formikáriom" :) lego je síce pekná myšlienka a síce ale...
... moja mama vraví že som staval z lega (nie lego ale také podobné skladačky sme mali v škôlke) chodbičky a že som do toho dával nejaké velké krídlaté mravce čo sa rojili v kuchyni škôlky ( :D ) ...
... je to predsa len menej dobrý materiál z viacero dôvodov.

Tvoj spôsob kŕmenia je OK ;)

A

Vrbka
Lasius niger
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Apríla 2014, 12:54

Príspevok od užívateľa Vrbka » Pondelok, 7. Júla 2014, 12:03

Formi fungovalo docela dobře, Menší nevýhoda byla, že si z písku postavili mraveniště, takže na ně nebylo moc vidět. Ale jinak ok. Bohužel královna umřela takže je teď prázdné. Možná ho ale ještě použiju, včera jsem chytil 4 Lasiusy... Ale asi bych se už zbavil toho písku.

Napísať odpoveď