Solenopsis fugax?

Našiel si mravca ktorého meno nevieš? Sem s ním

Moderátor: Messorus

Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

Solenopsis fugax?

Príspevok od užívateľa lukas » Pondelok, 17. Septembra 2012, 21:12

Dalšia identifikácia ak dovolíťe :) . Dne okolo obeda sedím v autobuse a cez otvorené okienko mi z vnútra priletela neznáma samička. V meste pred reštauraciou som našiel taku istu. Prídem domov, a pred domom ma uvíta roj tohto druhu. Bohužial si vela neužili, lebo ich povraždili Formici... No nejake som len našiel (9 oplodnenych a 10 s krídlami). Je to Solenopsis? Robotnice som bohužiaľ s nimi nevidel.

Aaa, inac nechcete niekdo? 7 mam na predaj (7 op. Q predam za 7 e + poštovne)
Prílohy
Obrázok3.jpg
Obrázok3.jpg (25.53 KiB) 3530 zobrazení
Obrázok2.jpg
Obrázok2.jpg (22.9 KiB) 3530 zobrazení
Obrázok1.jpg
Obrázok1.jpg (41.5 KiB) 3530 zobrazení

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Re: Solenopsis fugax?

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 18. Septembra 2012, 14:54

áno je to Solenopsis fugax :)

abcdefgh
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Utorok, 4. Októbra 2011, 15:30

Príspevok od užívateľa abcdefgh » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 16:22

ja som ich tiez nachytal :D 37, chcem sa spytat ci mozu ist do skumavky 2 ? ci samostatne?
Lasius flavus, Camponotus vagus, Camponotus ligniperda, Lasius emarginatus, Formica fusca, Myrmica rubra, Formica rufibarbis, Manica rubida, Tetramorium caespitum

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 16:43

môžu aj tak, ale osvedčilo sa mi keď boli samostatne. Ak ich bolo viac, nejako sa im nechcelo starať o vajíčka prípadne si ich asi navzájom jedli.

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Štvrtok, 20. Septembra 2012, 21:47

Nikdo nechce? Naozaj :) ? 37 je dosť vela, ja keď mam tolko kolonii nestačim hladat bielkoviny...

Keď som ich mal spolu jedna bola dominantna. Na každú akokeby chcela zaútočiť a výsledkom bola 1 mŕtva Q. Teras sú všetky rozdelené (bol problem so skumavkami). Vajíčka mi ešťe nezniesli.

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Príspevok od užívateľa frco » Piatok, 21. Septembra 2012, 16:00

Lukas, myslim ze tu na fore sa moc obchodovat neda, kazdy co tu je si nachyta co potrebuje a kupuje sa skor vo vynimocnych pripadoch hlavne nieco co v SR nezije. Viem ze Solenopsis predavaju v Antstore za 9,90€ + postovne ale oni robia pre omnoho vacsi trh a ktovie ci ich vobec rocne predaju tolko kolko ich mas ty. Je to predsa len miniaturny mravec a bezni chovatelia uprednostnuju vacsie druhy, ktore mozes pozorovat volnym okom. A navyse teraz na jesen, ked ich mozes akurat dat zimovat nie je najlepsie obdobie na predaj Q.

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Sobota, 22. Septembra 2012, 10:08

frco má pravdu. Jediné mravce ktoré na SR predám či už ja alebo niekto iný smerujú k ľudom čo chcú s chovom začať a nemajú ešte dostatok skúseností alebo šťastia alebo polohu kde bývajú na to aby konkrétne druhy si zohnali v požadovanej "kvalite" (mladá samička atd).
Druhú časť tvoria tropické druhy, ktorých tiež nepredáme tu v nejakom ohromnom množstve. Ak sa predá do 10ks ročne tak je to tak v norme momentálne...
Tropiky však získaváme výmenou takže z toho v podstate nejaký "zisk" nie je.
To čo predajom na SR získam akurát tak stačí na fungovanie webu a možno motiváciu na to aby som na ňom občas niečo písal :)

Pravda, Solenopsis fugax nie je zrovna mravec ktorý by fičal v obchode s mravcami ani v chove.

Antstore je práve jeden z tých obchodov ktorý momentálne veľa kusov mravcov nedrží - iba tie čo idú najčastejšie ako Camponotus ligniperdus , Lasius niger , Messor barbarus a možno Tetramorium. Ostatné druhy majú len zopár ks , možno <10ks alebo max 20ks , len aby im to tam svietilo zelené a aby nekupovali ľudia v world-of-ants.com
Ak im nejaké druhy ponúkam k odberu tak viac ani nežiadajú.

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Sobota, 22. Septembra 2012, 11:30

Dobre,dakujem za uprimnost :) .

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Sobota, 22. Septembra 2012, 12:40

Ono, píšeš že s nimi nemáš čo robiť/ nemáš dostatok hmyzu... Myslím že si na to už prišiel aj sám dávnejšie- netreba toľko zbierať...
Ja som to tiež tak robil prvé 2/3 roky- zbieral som všetko čo som našiel. Už druhý rok som ale tušil, že najprv treba mať odbyt, a potom môžem loviť na množstvá... Tak som tretím rokom zmiernil až prestal...
Keď máte 30 kolónií 20 rôznych druhov a zistíte že nemáte ani toľko krabíc od zmrzliny na ich prechovávanie a rast, a potom, že ani čas kŕmiť osobitne a nie nárazovo.... jednoducho radšej investujem čas do zopár kolónií ktoré si budem hýčkať a tešiť sa z nich, ako mať ,,všetko čo sa dá" ale poriadne nič, pretože nedostatkom času a priestoru budú strádať...

Napísať odpoveď