nežiadúce mravce v domácnosti

Všetky otázky a odpovede pre nováčikov ohľadom chovu
Timi
Dátum registrácie: Nedeľa, 6. Novembra 2016, 22:09

nežiadúce mravce v domácnosti

Príspevok od užívateľa Timi » Nedeľa, 6. Novembra 2016, 23:04

Zdravím, neviem, či môžem takúto otázku, nakoľko ste tu priaznivci mravcov... Ale ako tak čítam, že aké sú to inteligentné tvory, tak mi je až do plaču..
Chcem poprosiť o radu...
V roku 2015 sme si domov doniesli mravce z dovolenky. Premávali sa po balkóne a popri stene obývačky a kuchyne, ktorá susedí s dlhým balkónom. Nebolo to až také strašné.. Koncom tohto leta sa ale začali objavovať na kuchynskej linke a nedalo sa tam nechať ani na chvíľu nejaké jedlo bez toho, aby tam nevliezli.. Máme 2,5ročného syna, ktorý je vďačný krmič tých malých tvorov, keďže lyžička ovláda viac jeho ako on ju...
Nemám proti nim nič, ale nech sú vonku nie u nás v byte.
Prosím pomôžte ako by sa ich dalo zbaviť... nechcem nejakú chémiu, keďže máme malé dieťa...

Ďakujem za každú radu

Užívateľov profilový obrázok
Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Re: nežiadúce mravce v domácnosti

Príspevok od užívateľa Messorus » Utorok, 3. Januára 2017, 11:57

Dobrý deň, kedy bol problém s mravcami naposledy? Viete poskytnúť fotku?

Timi

Príspevok od užívateľa Timi » Sobota, 14. Januára 2017, 20:33

Dobrý deň,
ďakujem za reakciu... Fotku bohužiaľ nemám.. Naposledy ich bolo vidieť koncom septembra, začiatkom októbra 2016... Bolo to ako som sa tu dočítala o hybernácii, že už k tomuto termínu ich bolo vidieť len vo veľmi malom množstve, až sa úplne stratili... Toto bola vlastne už druhá sezóna, čo sme ich mali doma...Prvá sezóna sa po zime začali objavovať začiatkom mája 2016. Verím, že pri týchto -12stup Celzia, čo bolo uplynulé dni tak trošku vymrznú, lebo prvotné ložisko bolo na balkóne...No len bolo vidieť, že si urobili nejaké ďalšie hniezdo v okolí kuch. linky, tak som zvedavá kedy začnú vyliezať tie...lebo v byte je predsa teplejšie ako vonku na balkóne..
Ďakujem, pekný deň

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Pondelok, 16. Januára 2017, 11:07

V poriadku, dajte vedieť na jar a uvidíme ako vám vieme pomôcť. Mrazy by ich mohli trošku zdecimovať, čo je pravda, ale oni si vedia vybrať dobré miesto s dobrou izoláciou na zimovanie. Uvidíme na jar. Pekný deň ;)

Timi

Príspevok od užívateľa Timi » Piatok, 14. Apríla 2017, 15:45

Dobrý deň,

takže je 14.4. a prvý mravec na stole v kuchyni. Vytrhali nám podlahu a staré zateplenie balkónu, kde bolo asi hlavné hniezdo. Už nám dali aj nové zateplenie a podlahu, tak chcem veriť, tomu, že sa tam rýchlo nerozmnožia.

Fotku mravca pošlem o chvíľu len ju musím zmenšiť, lebo má veľký formát.

Ďakujem pekne, pekný deň :)

Timi

Príspevok od užívateľa Timi » Nedeľa, 16. Apríla 2017, 15:04

Zdravím, sa mi stále nedarí pridať obrázok aj keď zmenšujem formát..viete mi poslať mailovú adresu, kde by som Vám poslala obrázok prosím? Ďakujem

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 10. Mája 2017, 23:44

Zdravím, skúste ju hodiť na ulož.to alebo imageshack.com a sem kopírovať link ;)

Napísať odpoveď