Okrídlená kráľovná

Všetky otázky a odpovede pre nováčikov ohľadom chovu
Whisper
Dátum registrácie: Štvrtok, 18. Júla 2013, 15:56

Okrídlená kráľovná

Príspevok od užívateľa Whisper » Štvrtok, 25. Júla 2013, 23:19

Ahojte=)
je tomu už pár týždňov čo som narazila na toto fórum (snažila sa zistiť ako a či vôbec spia mravce) no a odvtedy som to tu prekutrala a tento mravenčí svet ma zaujalnatoľko, že netrvalo dlho a rozhodla som sa skúsiť chov mravcov tiež =) Potešila ma nejedna výhoda pri chove takýchto domácich zvieratiek pri porovnaní z inými =D

Dnes sa mi podarilo odchytiť moju prvú kráľovnú, (neviem aký je to druh, no určite pridám aj foto aby ste mi pomohli určiť jej druh) priam sa mi promenádovala fešanda na stole v kaviarni nuž som využila príležitosť a má už svoj nový domov. Má však ešte stále krídla čiže nieje jasné či bola oblodnená. Chcem sa spýtať koľko dní by som mala počkať či nezhodí krídla??

Užívateľov profilový obrázok
Dreams
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 1. Júna 2013, 01:19

Re: Okrídlená kráľovná

Príspevok od užívateľa Dreams » Štvrtok, 25. Júla 2013, 23:21

Max dva dny a jestli nezhodí tak není oplodněná.

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Štvrtok, 25. Júla 2013, 23:32

Dreams napísal:Max dva dny a jestli nezhodí tak není oplodněná.
uplne s tym nesuhlasim...napr C. truncatus co mam ma kridla uz tyzden a dnes nakladla prve vajicko...Formica fusca zhodila az na 3. den...ale ak je to klasicky Lasius niger tak to pusti takych bezkridlych kralovien najdes mraky v tomto case...

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Štvrtok, 25. Júla 2013, 23:40

Ja som našiel iba okridlence a jednu okridlenu kralovnu asi 500m od nich,tak ju mam doma a čakam.ale sanko má pravdu ta doba je u každého druhu iná.
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Príspevok od užívateľa Tititos » Piatok, 26. Júla 2013, 11:16

V tomto období dennodenne nachádzam kráľovné Lasius niger, pobehuju skoro všade po chodníkoch, cestách, v tráve na záhrade... sam som si ich niekoľko nachytal, pravdepodobne to bude ona, ak je taká hneda a bruško ma také matno lesklé, mne to pripomína bruško včielky, však si vygoogli Lasius niger, ja ich nachádzam, ale bez krídel väčšinou, len tie, čo mám doma akosi nechcú klásť vajíčka a to ich mám niektoré už vyše 1-2 týždňov.
Najlepšie ak sem dáš fotku.
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Whisper
Dátum registrácie: Štvrtok, 18. Júla 2013, 15:56

Príspevok od užívateľa Whisper » Piatok, 26. Júla 2013, 13:14

pravdepodobne to bude Lasius niger podobá sa, no aj tak pripájam fotky. Ospravedlňujem sa za ich kvalitu toto je maximum čo som vycucala z môjho foťáku. Každopádne dakujem za rady =D Obrázok Obrázok Obrázok

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 26. Júla 2013, 14:15

ono to hodne záleží od druhu... u Lasius je ale schopnosť pustenia krídla veľmi rýchla ... oni si to lámu hneď po pristávaní.
Ale stať sa môže samozrejme ... štatisticky možno 1 zo 100 si ich podrží dlhšie :)

dankooo
Formica fusca
Dátum registrácie: Utorok, 16. Apríla 2013, 12:46

Príspevok od užívateľa dankooo » Piatok, 26. Júla 2013, 20:07

no ja uz mam 2 tyzdne cca lasius nigery kralovne 3 kralovny co maju kridla tak nakladli ..

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 2. Augusta 2013, 23:58

daj vedieť či z nich budú robotnice alebo či sa im podarí odchovať.

dankooo
Formica fusca
Dátum registrácie: Utorok, 16. Apríla 2013, 12:46

Príspevok od užívateľa dankooo » Sobota, 3. Augusta 2013, 07:24

tiez nesuhlasim s kridlami mam doma 3 okridlene Lasius Niger a maju kridla a maju vajicka ...

Napísať odpoveď