prvy krat na webe

ysoph
Dátum registrácie: Utorok, 4. Decembra 2012, 14:39

prvy krat na webe

Príspevok od užívateľa ysoph » Utorok, 4. Decembra 2012, 21:56

Zdravim pani,

v podstate nahodou som narazil na tento web a musim povedat ze som ostal velmi prekvapeny, nemozem to nenapisat :-) Naozaj by som nikdy nepovedal ze taka okrajova kategoria teraristiky ako formikaristika moze mat (a na Slovensku) tak kvalitne forum a web.

Moja hlboka poklona pred Adrianom a celou komunitou, vytvorili ste naozaj uzasny zdroj informacii a k tomu velke plus - posobi to tu velmi prijemne, ludia na cloveka po jeho aj ked blbej otazke hned nevystekavaju :) (vid lasiodora napr:-) )

Drzim vam palce v dalsom drzani stranky a najma vasich chovoch, urcite sa sem budem zo zaujimavosti vracat.

Užívateľov profilový obrázok
frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Re: prvy krat na webe

Príspevok od užívateľa frco » Streda, 5. Decembra 2012, 09:18

Dakujeme Ysoph, zaobstaraj si nejake mravce a budes tu castejsie. Potom ten insidersky pohlad na forum je este prijemnejsi :-)

RoboBA
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Apríla 2012, 22:58

Príspevok od užívateľa RoboBA » Streda, 5. Decembra 2012, 22:57

To je pravda, som si to až teraz uvedomil že na iných fórach sa ľudia hádajú ako psi a tu je fajn pohodička, aj ked v poslednej dobe sa tu ani nemá kdo hádať, čo išli zimovať aj chovatelia ? :)
Messor barbarus, Gromphadorhina portentosa, Elliptorhina javanica
YouTube http://www.youtube.com/user/TheRoboBA/videos?view=0

AAA
Formica fusca
Dátum registrácie: Utorok, 19. Júla 2011, 20:51

Príspevok od užívateľa AAA » Štvrtok, 6. Decembra 2012, 12:33

hehe ja sem chodim aj napriek tomu ze ziadne mravce nemam, take je mi prijemne toto forum, a ze to tak nezije, no co aspon je to komornejsie :D

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Štvrtok, 6. Decembra 2012, 17:03

Diky za podporu , tiež chodievam občas kuk na lasiodora fórum.

No ... komornosť ... po dôslednom upratovaní fóra to je tak 1500-2000 príspevkov ročne. Možno to tu nebliká novinkami stále, ale dá sa to chápať , zas nejakých mravenečníkov - resp. ludí čo aktívne sa venujú mravcom či ich chovu nie je až tak veľa a taktiež , nie každý má tú potrebu vypisovať.

Vplýva na to taktiež nedostatok času z mojej strany. Ale... od jari s popolvarom možno budeme chodiť na burzy predávať, takže hrozí nával nováčikov. Teda, resp. budeme vďačný ak bude.
Myslím si že fórum neslúži len chovateľom , ale pokojne aj fotografom či iným záujemcov o hmyz.

Idem robiť bakalárku o mravcoch, takže popri písaní publikácie hádam doplním hlavne tie odbornejšie články na web :) , teraz som rád že stíham dýchať.

szolo18
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Decembra 2012, 15:53

20 mravcov Kupim....okolo 1-2cm velké

Príspevok od užívateľa szolo18 » Štvrtok, 6. Decembra 2012, 18:16

Nazdar Páni....
Potrebujem 20 mravcov okolo 1-2cm a vacsie....NO nie zadarmo....vyplatim ich!!!

Ak mi niekto posle na dobierku alebo osobne v Leviciach!!!
Mail: szolo19@gmail.com
keby niekto mal aj fotky tak sem poprosim....

A moje tel. cislo: +421907090895
0907090895

A vopred Dakujem

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Štvrtok, 6. Decembra 2012, 21:39

Vitaj. Chýbajú potrebné informácie- na čo ich potrebuješ a či preparáty alebo živé, Antaquarium nepodporujeme...

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Príspevok od užívateľa frco » Piatok, 7. Decembra 2012, 11:30

Veru, to je ako napisat na kynologicke forum ze potrebujes 10-15 psov, tak okolo 10 kg. Hned to evokuje ze mas v plane robit klobasy... Mame tu trochu vrelejsi vztah k mravcom, preto nas zaujima komu a naco predat mravce. Ak je to pre dobru vec, tak mnohe druhy ziskas aj zadarmo, je tu dost dobrych ludi.

szolo18

Mravce

Príspevok od užívateľa szolo18 » Piatok, 7. Decembra 2012, 11:48

Mamicka kupila bratovi na vianoce akvarium na mravce...
Akvarium stál 140€ v spanielsku (bez mravce)....brat má 25rokov a vzdy ho zaujimaly mravce....
A do toho chcel by som kupit okolo tych 20 kusov lebo je to len 20x20x20cm maly.
A zato som pisal ze ja zaplatim lebo nechcem aby niekto zo zemi mi nazbieral....
v spanielsku (v malage) mi máme stoho vela okolo domu a aj tam maju vylozene jedlo.
okolo 1-2 cm maju velkost tam....
takze nechcem ich niekde len tak vypustit ani najest sa stoho nebude nikto.
S pozdravom Dávid

szolo18

Mravce

Príspevok od užívateľa szolo18 » Piatok, 7. Decembra 2012, 16:04

Ano pravdaze zivé mravce potrebujem!

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 7. Decembra 2012, 22:10

Nemohol by si prosím ťa odfotiť alebo ukázať aký typ akvária na mravce ste kúpili?
Do akvária sa nedávajú iba samotné mravce - ale skôr kolónia s mravcami = kráľovná+robotnice.
Takže to berieme tak , že chceš takú mladú kolóniu , ktorú chce tvoj brat chovať.
Prv ale potrebujeme vedieť , aké formikárium máš , aby sme ti mohli poradiť alebo niečo poskytnúť.

ysoph
Dátum registrácie: Utorok, 4. Decembra 2012, 14:39

Príspevok od užívateľa ysoph » Pondelok, 10. Decembra 2012, 15:24

Tiez som sa sem dostal skrz antquarium, aspon nieco pozitivne na tom produkte - ludi to prinuti trochu sa o mravce a ich ekologiu zaujimat:)

Nahodou som 'odhalil' darcek ktory mi manzelka mala kupit na vianoce - a nastastie sa ukazalo ze to nieje pravda - malo to byt prave antquarium. Kedze mravce som choval naposledy ako 7 rocny v bludiskach z lega ako prve ked som dostal podozrenie som zacal guglit az som sa dopracoval sem.

Zatial ma na mravcoch odradza najma to ze im az tak nerozumiem, teraria pre ne su nieco uplne ine ako co som mal v rukach doteraz a obstaravacia cena kolonie, predsa len, miesto kolonie Camponotus vagus mozem mat peknu Poecku :-)

Kazdopadne obdivujem kazdeho kto sa vyda takymito neschodenymi cestami :) Tusim tu na fore som nasiel link na Filipov web o chove osikov.. fascinujuce.. Drzim vsetkym palce.

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Štvrtok, 13. Decembra 2012, 09:16

Cena pavúkov (či inej podobnej zvery) a mravčích kolonii sa nedá porovnávať.
Problém je hlavne v tom, že ak máš Poecku ... a je adult , nájdeš jej kamaráta , popáriš a máš kopu mladých = namnožíš ich doma a nie je problém.
Lenže toto s mravcami jednoducho nefunguje. Každý jeden tropický mravec je dovoz, ktorý rozhodne ešte nie je na takej úrovni ako u iných dovozových zvierat.
Každý kráľovná alebo kolónia je odchyt v prírode - a ak sa napr. mravce roja , to sú výnimočné dni resp. deň kedy treba cez všetky okolnosti nabehnúť do terénu kde sa vyskytujú a behať hodiny terénom aby človek nejaké našiel - čo sa nie vždy podarí. Je to založené mnohdy na šťastí a neskôr na skúsenostiach... - a od toho koľko sa takých samíc daného druhu podarí nájsť tým čo sa tomu venujú ročne , od toho sa odvíja cena na trhu. Potom si k tomu ľudia samozrejme aj zarátajú zopár eur za to že ich držali a chovali dokým sa nepredali tie mravce. To tiež nie je ako pavúk že mu hodíš múčneho za 1-2 týždne a hotovo... mravce v tom prvotnom štádiu je dobré kŕmiť tak každý 2-3 deň a je s nimi predsalen trošku babračka.
Nejaké "odchovy" sa v chove mravcov nerealizujú ani na svetovej úrovni.
Je to mimoriadne komplikované.

Ale môžem sa pochváliť že už aj ja mám pavúčiky , až 4 :D ale páči sa mi to tiež tak asi na jarných burzách si ešte nejaké kúpim :roll:

dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

Príspevok od užívateľa dynastes » Štvrtok, 13. Decembra 2012, 20:38

"nejake pavuciky" .... specifikuj ! :)
momentalne su volne Grammostola rosea "red" ... prvy zvlek

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Štvrtok, 13. Decembra 2012, 21:23

mám Grammostola pulchripes , Nhandu chromatus , Lasiodora parahybana a Lasiodora difficilis :P taký začiatočnícky set.

Napísať odpoveď