slušnosť !

Všetky príspevky ktoré ste nevedeli zaradiť
dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

slušnosť !

Príspevok od užívateľa dynastes » Utorok, 28. Júna 2011, 17:46

Zdravím všetkých !
Aj ja nepouzivam pri rychlom pisani diakritiku .... je to jednoduchsie a netreba prepinat klavesnice .....
ALE, prosím Vás všetkých o základnú slušnosť a používanie spisovného jazyka
(aj keď bez diakritiky) !!!
Ak niekomu robí problém čosi ako : dva piva, dve koláče, chlapou, papučov ....
je to úbohé, smiešne, trápne , neseriózne voči čitateľom tejto stránky !!!
Navrhujem aby takéto príspevky boli vyradené bez milosti !!!
Každému sa stane, že sa mu podarí preklep, ale čo je veľa, to je veľa !!!
Nekazte prekrásnu stránku milovníkom mravcov !!!!!!!

Poprosím o Váš názor .

Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Re: slušnosť !

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 28. Júna 2011, 20:03

to by som musel vymazať polovicu fóra :lol: , každý nech si píše tak , ako sa chce sám prezentovať .... , ak niekto niečo vyslovene napíše ako idiot , zvyknem to opraviť do čitateľnej miery

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Utorok, 28. Júna 2011, 20:36

mne skor vadi, ak niekto napise desat viet bez jedinej ciarky, alebo bodky. taky text sa extremne zle cita a vacsinou prispevok jednoducho preskocim.. ak by sme na notorickych ignorantov nereagovali, mozno by sme ich tym motivovali pisat zrozumitelnejsie :)

Scremsi
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Marca 2011, 21:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Scremsi » Streda, 29. Júna 2011, 10:47

mislim si ze sa pitas spravne maly bi sme s tim njeco urobyt :)

dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

Príspevok od užívateľa dynastes » Streda, 29. Júna 2011, 13:05

Presne takéto inteligentné odpovede som očakával !

Končím diskusiu na tému negramotnosti a nepochopenia !

SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Streda, 29. Júna 2011, 15:15

scremsi: to si preco urobil naschval? :o
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

1stefi11
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Júna 2010, 12:48

Príspevok od užívateľa 1stefi11 » Streda, 29. Júna 2011, 15:42

viem že pravopis neviem , ale len taká otázka. ?? čo je lepšie pravopisne správny príspevok s úplními hovadinami ? alebo s Y a I jak sa človeku zachce ale je plný užitočných rád a vedomostí ? každý si robí hanbu sebe, ja mam niaku tu dys niečo , pravidla viem ale keď píšem tam ich nepoužijem :lol: čo už no, ale svet sa nezblázni myslím si že novacik keď mu dobre poradím tak aj tie hrubky prehliadne.

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 29. Júna 2011, 15:51

Naschvál :) zo srandy

Ono je to tak , asi že čím ma človek viac vyvinuté technické myslenie , tým dokáže lepšie konštruovať text s ohľadom čitateľnosti pre ostatných ľudí - nejedná sa teraz len o toto fórum ale aj celkovo.
Druhou vecou je , v akých komunitách sa na webe a v písomnej forme pohybuje. Ak je niekto pokecový kráľ a písal akurát tak hlúposti na komentoch v SME pokým nebolo spoplatnené piano-m , tak mu to nerobí problém lebo tam je gramatika to posledné čo niekoho zaujíma. Pokiaľ je však pracovne alebo i už ako vyšší študent zvyknutý písať formálnejšie , prenesie sa to s ním všade, aj do bežného chat-u.

Vždy však platí , čím lepšie a presnejšie je text napísaný , tým ma lepší psychologický efekt u čitateľa , ktorý je tak ochotnejší na daný príspevok reagovať.
Je to asi také v zmysle "kto do teba kameňom..."

Čo sa týka občasnej chyby v y/i - to je v pohode :) aj ja občas musím rozmýšľať :D - na druhej strane mi to sám podčiarkuje Google chrome tak sa človek ľahko opraví.
Trápi to oko ale ak je v každej vete aspoň 2-4 takéto "prehrešky"

Sethiel
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Sobota, 15. Januára 2011, 12:55

Príspevok od užívateľa Sethiel » Štvrtok, 30. Júna 2011, 23:59

dynastes: Takovéhle radikální řeči je lepší si nejdřív promyslet, než je člověk prohlásí na veřejnosti. Mazat pravopisně chybné příspěvky je naprostý nesmysl. Chceš tu lidi, kteří rozumí mravencům, ale mají problémy rychle a zároveň správně psát? Asi je vidět, kam mířím.

A když už jsme u toho, tak tvůj text se mi čte zhruba stejně špatně jako pravopisně chybný text. Několikanásobné vykřičníky jsou zbytečné, leda bys chtěl naznačit, že seš nervák. Zalamování řádků v polovině stránky mě ruší a mezery před čárkami a další interpunkcí vypadají hnusně a narušují plynulost čtení.

Co se mě týče, tak zvládám bez problému psát správně a rychle, mám to tak nějak v krvi. Text s hrubkama mi vadí, ještě víc mi vadí chybějící interpunkce, malá písmena na začátku vět a obecně věci, které zhoršují orientaci v textu a jeho myšlence. Pokud se ale s někým bavím, tak k němu mám dostatečnou úctu a slušnost (zvláštní, že taky mluvíš o slušnosti), abych mu neřekl "moc díky za rady, ale příště to dej prvně někomu opravit a pak mě s tím teprve obtěžuj"

Sethiel
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Sobota, 15. Januára 2011, 12:55

Príspevok od užívateľa Sethiel » Piatok, 1. Júla 2011, 00:02

:) Je to trochu jako bych řekl: Ta slovenština mě vlastně dost ruší a ztěžuje mi čtení, nemohli byste všichni psát pravopisně bezchybnou češtinou? :D

Scremsi
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Marca 2011, 21:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Scremsi » Sobota, 2. Júla 2011, 10:53

:) komu sa nepacila moja inteligentna odpoved :) ved az tolko chyb tam nebolo :D

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Príspevok od užívateľa frco » Sobota, 2. Júla 2011, 20:54

Myslim ze som to tu uz v nejakom vlakne pisal. Najdolezitejsia je informacia. Aj v inteligentnom prispevku sa da odpustit nejaka chybicka a naopak blby prispevok sa moze napisat aj zlatym pismom a nepomoze to. Isteze zakladna gramatika by mala byt prirodzenou vybavou priemerne vzdelaneho cloveka, ale netreba sa tym zbytocne zaoberat na tomto fore. Clovek ktory pise s chybami moze byt dislektik, moze byt skvely v matike, moze byt odbornik na mravce atd... Ale moze to byt naozaj aj chumaj. Ale to nam prezradi uz samotny prispevok, aj ked je bez chyby :-) Slusne je pisat ked ma pisatel co povedat a nie nahanat prispevky za ucelom stupania v rebricku poctu prispevkov, lebo aj taki sa najdu.

atriplex
Formica fusca
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júla 2010, 17:43

Príspevok od užívateľa atriplex » Utorok, 5. Júla 2011, 13:09

Forma a obsah musí spolu spolupracovat, jedno bez druhého není možné. Je jasné, že blbost psaná spisovným jazykem zůstane blbostí, na druhou stranu, je-li článek plný pravopisných chyb, pak jej zpravidla nedočtu (nemám na to nervy) a tudíž mi obsah unikne.

1stefi11
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Júna 2010, 12:48

Príspevok od užívateľa 1stefi11 » Utorok, 5. Júla 2011, 20:34

tak to uz je potom tvoja chyba ze ti obsah unikne

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 5. Júla 2011, 21:09

jaaaj bože.

Proste sa snažte písať tak , ako vám to káže vaše hrdé národné cítenie a spoločenská vyspelosť. Nenahnevajte sa ak vám moderátori edit-om niektoré fakt hnusné hrubky opravia.

LOCK

Zamknuté