stahovanie mravcov

Všetky príspevky ktoré ste nevedeli zaradiť
Užívateľov profilový obrázok
SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

stahovanie mravcov

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Utorok, 14. Júna 2011, 17:03

prosim vas,mam jeden problem,chcem nastahovat malu koloniu do skumavky z teraria: viewtopic.php?f=8&t=446 vytiahol som vsetko okrem piesku a polozil don skumavku ktoru som zakryl cervenym papierom,polozil som to na miesto kde je svetlo aby nemali tmu a aby sa prestahovali do tej skumavky,prestahovat ich chcem lebo cele to formi je urobene zle,a blbo tak idem to urobit ovela krajsie a lepsie ale mravce sa mi nechcu prestahovat,
nepoznate nejaky trik na to aby sa prestahovali?
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Re: stahovanie mravcov

Príspevok od užívateľa mysiak » Utorok, 14. Júna 2011, 20:51

na obycajne svetlo si zvyknu a prestane im vadit. skus na ne posvietit nejakou silnou baterkou, alebo velmi, zdoraznujem velmi opatrne obycajnou lampou z mensej vzdialenosti (ja som si tak nechtiac upiekol tetramorium, pri stahovani messorov som bol uz opatrnejsi) - nasmeruj ich von z hniezda a potom ich uz nejak do skumavky dostanes.

SpatKiller
Pachycondyla apicalis

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Utorok, 14. Júna 2011, 20:56

pustim sa do toho a dam vediet :twisted:
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Utorok, 14. Júna 2011, 21:02

este raz, pozor na teplo pri obycajnej lampe!
vela stastia ;)

SpatKiller
Pachycondyla apicalis

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Utorok, 14. Júna 2011, 21:53

no,svietil som na nich 60 w ziarovkou ale oni stale nic,ak som to dal blizko,tak zacali maximalne pobehovat po komore ale nevyliezali von a bolo im jedno ci sa uskvaria alebo nie! ak som to dal dalej tak to na nich vobec neposobilo,nechcu ist von,dokoncim to zajtra lebo som teraz som unaveny a boli ma hlava z tej lampy :D

MoMo
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Utorok, 16. Februára 2010, 00:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MoMo » Streda, 15. Júna 2011, 20:28

Hi no ja ked stahujem, to robim uplne opacne :) k arene pripojim skumavku, na ktoru necham cez noc svietit lampu {alebo iny zdroj tepla} cez noc teplota v izbe dost klesne {us od maja zvyknem spavat z otvorenym oknom cez noc} a mravce sa proste prestahuju za teplom a rano staci zavriet skumavku a hotovo :)
Camponotus herculeanus , Formica sanguinea , Messor barbarus , Manica rubida

Dreams
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 1. Júna 2013, 01:19

Príspevok od užívateľa Dreams » Pondelok, 28. Júla 2014, 09:49

Ahoj,

teď mám problém se stěhováním já :D Stěhuji Messor capitatus, je jich kolem 500. No a na staré formi svítím hodně silnou led lampou co mám, ale nějak jím to je šumák co maximálně udělali tak že vyhrabali všechen bordel ze staré formi a nanosili to no nové a to jsem měl radost jak je čisté :D
Jestě se ani nepřestěhovali a už tam mají bordel.

2 dvou dnech svícení (potom přidam fotky) stále nic. Tak mě napadlo co tu bylo zmíněne, že je dám k otevřenemu onku přes noc a zapnu v novém hnízdě vyhřívaní. Snad už to pomůže :)

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 3. Septembra 2014, 11:29

No očividne sa im viac páči to teplo ako to že tam svieti svetlo, v tomto prípade asi fakt zaberie ochladenie (dakedy aj vytopenie) starého hniezda a presun do sucha a tepla inde :) , Messor sa ale ťažko takto sťahuje kompletne, treba tomu potom pomôcť rukami :P

Dreams
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 1. Júna 2013, 01:19

Príspevok od užívateľa Dreams » Streda, 3. Septembra 2014, 23:18

Ja to vzdal :D Nechám to na příští rok, ještě mají nějaké místo a do starého dám pak M. Barbarus. :D Teda jestli se mi je podaří vyhnat

Napísať odpoveď