Triops longicaudatus

Užívateľov profilový obrázok
Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Re: Triops longicaudatus

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 7. Novembra 2012, 22:07

@AAA: tie ,,vodne chvostoskoky" sú ráčiky alebo niečo príbuzné, tzv. Gamarus.

rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Príspevok od užívateľa rudohor » Utorok, 26. Marca 2013, 22:59

Na akvatera som odolal vsetkemu, dokonca aj vysnenej barbaruske (stale mam dost organizacnych problemov s mojimi mravcami), ale triopsim vajickam som neodolal ;-)
Hladal som po internete a poskladal som tento najjednoduchsi navod:
Sedmicka zavarovacia flaska, obycajna kohutikova voda 1:1 s destilovanou do polovice flasky, par suchych listov podrvit na drobno, vajicka, na prilepsenie trochu bahna z jazera (dam iba malicko, Brnenska priehrada je povestne otravena). 3 dni svietit zhora ziarovkou a nedotykat sa, iba pozorovat. Zaroven pripravit vacsie akvarko s vodou obycajnou + destilovanou, na spodok piesok, nejake to suche listie a bahno. Nech je to vsetko ulezane, kym triopsy dorastu na stahovanie.
Je ten navod rozumny? Ako ste vy zacinali? Mate uz vajicka novej generacie?

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 27. Marca 2013, 08:50

Ty si bol na AkvaTera BA a ja som ťa nevidel? :O
Ten návod môžeš skúsiť ... nasyp si tam tak 15-20 vajíčok ... z nich sa vyliahne do 10 kusov ... a z nich bude rásť ďalej možno 5-8 ... aspoň tak to chodí zväčša u mňa.
Sú dosť citlivé na zmeny kvality vody a taktiež nemajú radi detrit. Ja ich mam v čistej vode a krmim granulami pre kocúra alebo sušenymi dafniami.
O vlastné vajíčka sa pokúšam ... len akokoľvek ich mám dosť tak si na tom občas nedám moc záležať :oops:

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 27. Marca 2013, 09:25

Ja si myslím že detrit usadený na dne čistej vody(v kt. nehnije potrava) by nemal vadiť

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 27. Marca 2013, 09:57

amoniaaaaaaaaaaak...

mihlit
Dátum registrácie: Utorok, 5. Marca 2013, 12:41

Príspevok od užívateľa mihlit » Streda, 27. Marca 2013, 12:23

Na dusíkový cyklus v akváriu jsem ho upozorňoval. S triopsy zkušenosti nemám, ale s rybičkami a akvaristikou celkem bohaté. Pokud by to mělo být s co největší snahou na úspěch, tak bych dal čistou vodu, ždibek bordelu, vzduchování a nechal ji 3 týdny stabilizovat na vyřešení všech typů dusíkatých bakterií. K tomu pak koupil krmivo pro potěr akvarijních ryb.

Pokud by to mělo být na minimální náklady. Vzal bych vodu z rybníka, zředil destilkou 1:1, nechal pár dní stabilizovat a jako krmení připravené nálevníky (jak na to se dá vygooglit) nebo žloutkovou mlhu (taky google poradí).

To je ale při odhadu z aplikace znalostí z chovu akvarijních ryb. S triopsy nemám zkušenosti žádné.

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Streda, 27. Marca 2013, 13:57

Ja som ten okuliarnaty zarasteny cudak, co mrzol pri vchode pol hodinu pred otvorenim.
Ked chovas v cistej vode a krmis granulami, da sa to takto hned od vajicka? Poradia si s drvenou granulou tesne po vyliahnuti?
Susene dafnie som skusal dat do vody, ono to este na druhy den plave na hladine a nechce sa potopit.

EDIT: Pre zaujimavost, aka je historia tych vajicok, co boli na akvatera? Este sa nikto nepochvalil s uspesnym mnozenim. Predpokladam, ze su niekde kupene a priamo predavane dalej. Odkial pochadzaju?

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Streda, 27. Marca 2013, 14:04

aminiak je velmi velmi nestali vramci akvaria...to problem nie je, ale nasledne NO2 a NO3 hlavne NO2 je riziko, avsak pri vhonom pocte bakterii (tie sa tam tiez bez nicoho nezjavia a mnozit sa tiez len tak nenamnozia) je mozne tam nechat aj dendrit. ale cely ten proces nie je tak jednoduchy a co nenameriate napr. pred krmenim tak to uz neplati po krmeni.

co sa parametrov tyka tak je idealna voda s nizskou vodivostou a velmi makka nieco podobne sa pridava diskusom (tam sa ale vodivost trochu upravuje) teda voda destilovana, z reveznej osmozy, dazdova, nejaky ten pramen primeranych hodnou a podobne...velky pozor na prekmenie lebo ich udusite. ja by som pridal aj vzdochovanie casom ked porastu elentkovy filter.
chovu zdar :)

EDIT: este ma napadlo...ak niekto potrebuje krmenie tak si ho nachystajte tak ze do druheho pohara niekolko dni pred tym ako zalozite chovnu nadobu dajte vodu k oknu a zelena voda sa casom vytvori sama...resp. ak ma niekto moznost zohnat krmivo pre rybycky so spiruliny tak zoberiete trochu medzi prsty rozmocite to a zcedite...

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 27. Marca 2013, 15:21

rudohor , to si bol ty??? :lol: , však si mal povedať pri vchode by som ťa tam nenechal mrznúť vonku... , ja som vôbec netušil , no lol.

Ono pozrime sa kde Triopsy žijú ... naprší a zostane mláka - nejaká väčšia , na poli či v nejakom járku pod lesom ... zvyčajne všetko kyslé pôdy , makké vody , takže nejako tak treba :) . Potrava najskôr z toho čo tam pripláva alebo padne , no len prevzdušňovanie v takomto prostredí je lepšie ako v akváriu ak by sme to nechali len tak a najskôr listonohom sa nebudú páčiť nejaké anaeróbne procesy na dne tej vody , kde sa prevažne zdržujú.

Tvrdosť vody má ale v zásade vplyv v tomto prípade na liahnutie , údajne tie vajíčka dokážu viac inkustovať pod vplyvom Ca , Mg a tak je percento liahnutia slabšie ako v makkej vode, čo dáva zmysel.
Kolega ich úspešne odchoval vo vode zo studne ktorá údajne nebola zrovna najmäkšia ... kolega č.2 ich zas úspešne choval vo vode z malej nádrže (riasy a tak) , ja vo vodovodnej vode. Treba skúsiť. "Zelená voda" je ale to čo majú radi , hlavne keď sú ešte mladé ... Triops má veľmi malé ústa.

Vajíčka pochádzajú z Ázie , druh je pôvodom zo Severnej Ameriky.

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Piatok, 12. Apríla 2013, 08:37

Prvy tyzden rastli ako dive. Dalsi tyzden nezeru a nerastu ;-( Maju zaujem o vsetko, co im dam, ale nic naozaj nezozeru.
Z asi 20 vajec prvych 5 vyliahnutych zlikvidovalo ostatne vajicka aj mlade, potom zmizol aj jeden z nich, potom jeden uhynul.

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Piatok, 12. Apríla 2013, 13:13

menis alebo nejak cistis vodu???
inac oni su celkom zrave a kanibalisticke...tak bacha na to...ja som este nemal moc casu to dat liahnut snad dalsi tyzden :)
pripadne napis co vsetko ako potravu si predkladal.

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Piatok, 12. Apríla 2013, 18:49

Este pred liahnutim stary javorovy list zo zeme zo zahrady.
Vareny kuraci bielok a zltok. Surovu a povarenu mrkvu, hrasok, cinsku kapustu. Susene dafnie pre rybicky. Vlastnu chrastu, krv, kozu. Surovy kokos. Horku cokoladu.
Vodu som zo zaciatku nemenil, teraz 10-15% denne za dlho odstatu vodovodnu.

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Piatok, 12. Apríla 2013, 23:34

rudohor napísal:Este pred liahnutim stary javorovy list zo zeme zo zahrady.
Vareny kuraci bielok a zltok. Surovu a povarenu mrkvu, hrasok, cinsku kapustu. Susene dafnie pre rybicky. Vlastnu chrastu, krv, kozu. Surovy kokos. Horku cokoladu.
Vodu som zo zaciatku nemenil, teraz 10-15% denne za dlho odstatu vodovodnu.
no to s tym vsetkym to krmis??? pevne verim ze je to vtip...to sa ani nedivim ze to nechcu...skus skor nejake nitenky, patentky, nadrobno nakrajane...po troske...pripadne nejake vlockove krmivo s obsahom spiruluny...a vodu vymen kludne aj 20-30% a pridavaj len makku vodu...pekne prsi tak dazdova by nemusela uskodit...

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Sobota, 13. Apríla 2013, 08:10

No mne dnes ráno dodýchal posledný a najzdatnejší Triops čo som zatiaľ mal , dožil sa skoro 5 týždňov a má s cerkami ca 5,5 cm

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Nedeľa, 14. Apríla 2013, 11:27

V poslednej dobe som v Brne, inverzna smogova kotlina skoro ako Londyn, v dazdovej vode by sa dali kosti bielit. Miesam vodovodnu s destilkou. Potrebuju makku vodu cely zivot? Vycital som, ze iba na liahnutie.
Este jeden problem, maju zdeformovane fuzy na chvoste. Jede ich ma do stvrtkruhu, druhy uplne stocene. Chyta sa im do toho spina a viditelne stazuje plavanie.

Napísať odpoveď