Pralesničky rodu Dendrobates

Užívateľov profilový obrázok
Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Pralesničky rodu Dendrobates

Príspevok od užívateľa Tititos » Utorok, 25. Júna 2013, 13:10

Nemá niekto skúsenosti?
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Re: Pralesničky rodu Dendrobates

Príspevok od užívateľa peter.t. » Utorok, 25. Júna 2013, 14:10

Drahe a pekne.zohnať ich je za ťažko.krmivo,nelietavé octomilky.dorastaju tak do 6 cm.skusenosťi z chovomnemam,ale niečo som si o nich prečital.všetky druhy sa daju medzi sebou križit.ale potom nemaju taku velku cenu.potrebuju visoku vzdušnu veľkosť.dendrobates auratus z največšou variabilotou sfarbenia.dedrobates reticulatus je najčastejšia.chov v skupinach z 1 samcom a aspoň zo 3 camocami.maju reflex že keď ich chiti predator alebo ich niečo vystraši tak vivratia žaludok,tak že ho viťiahnu celi z tela.su to atraktivne žaby. :mrgreen:
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Utorok, 25. Júna 2013, 14:46

teoriea ma nezaujma :D skor prax...mam ich doma od soboty :D
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 25. Júna 2013, 15:43

vela toho najdes na nete...dolezita je vysoka vlhkost a teplota...musis pridavaj aj vitaminy (popraskujes potravu), na burzach alebo od chovatelov zozenies specialne vitaminy pre ne...bez vitaminov velmi rychlo dostavaju rachitis...krmivo beru len zive...kamrat ich choval, ale nikdy sa nestalo ze by vyvratili zaludok z tela von (ale pocujem to v takom prevedeni prvy krat)...jed ziskavaju z potravy a v zajati su neskodne ;) ak si cih neziskal z odchytu potom bacha

peter.t.
Odontoponera transversa

Príspevok od užívateľa peter.t. » Utorok, 25. Júna 2013, 16:03

Na amerických vebochh to pisali.robia to keď im je ten jed prd platný.
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 25. Júna 2013, 16:11

peter.t. napísal:Na amerických vebochh to pisali.robia to keď im je ten jed prd platný.
no nesmies verit vsetkemu co najdes na nete :D a v akej situacii im je jedne z najsilnesich a najposobivejsich jedov v prirode prd platny??? :D ved oni takmer nemaju predatorov v prirode.

peter.t.
Odontoponera transversa

Príspevok od užívateľa peter.t. » Utorok, 25. Júna 2013, 16:27

Niektoré jaštery a hady,obojživelnik maju toleranciu proti jedom.keď je vystrašena tak jej jed nepomôže.jed ziskava z potravy.napriklad mravce.ale timy bi som ich radšej nekrmil.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 25. Júna 2013, 18:36

Tiež som si chcel zaobstarať , ale mal som problém s udržaním nižšej teploty , mám v pracovni v lete niekedy aj cez 30°C a to oni neznesú non-stop. Sú tam potom alternatívne spôsoby chladenia , hoc aj cez peltierové články , ale ... je to babračka , možno raz :)

peter.t.
Odontoponera transversa

Príspevok od užívateľa peter.t. » Utorok, 25. Júna 2013, 19:18

Keď to raz dobre mierene skočí tak ty to pekne frnkne :arrow: rovno z teraria.

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Utorok, 25. Júna 2013, 20:36

Pozeram, ze tu mame dalsieho experta na gramatiku.. :) Peter, skor ako odosles prispevok, skus si ho aspon raz po sebe precitat a tie najvacsie hrubky a preklepy opravit. Niektore chyby musis robit naschval, nechce sa mi verit, ze by si neovladal uplne zaklady. Neodradzam ta od prispievania, ale ulahci porozumenie tvojej myslienky ostatnym ;)

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 25. Júna 2013, 21:32

peter.t. napísal:Teraz druhy krat som to poslal opravene.
ano a je to super...len vedla qoute je edit a mal si kliknut to :) ale aj tka velka pochvala

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Streda, 26. Júna 2013, 12:30

To je všetko milé, ako píšem, teória ma nezaujíma o chove sa nájde toho veľa na nete, mňa zaujímal niekto konkrétny, či nechoval alebo nechová :)

peter.t.
Odontoponera transversa

Príspevok od užívateľa peter.t. » Streda, 26. Júna 2013, 12:53

A to ti bude na čo :?:.na nete píšu tý čo ich chovaju.skús fóra na i fauna, nie fóra o mravcoch.

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Streda, 26. Júna 2013, 17:22

Tititos napísal:To je všetko milé, ako píšem, teória ma nezaujíma o chove sa nájde toho veľa na nete, mňa zaujímal niekto konkrétny, či nechoval alebo nechová :)

zalezi aj od toho co konkretne chces vediet...vseobecne tu hodit "nema niekto skusenosti" je trochu mimo...ani len druh si neuviedol... ak hladas len spriaznenu dusu co ich chova a na pokec tak ako napisal peter s takym niecim sa asi musis obratit inde :) a hlavne polozit spravne otazku ;)

a ak hladas odpoved na konkretnu vec sem s nou...rad poradim aj ked som ich nechoval ale od A do Z spolupracoval s kamaratom ked ich choval on.

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Utorok, 9. Júla 2013, 15:51

Keď sme už pri tom, nechová niekto drozofily(octomilky)? :D

Napísať odpoveď