www.world-of-ants.com

Užívateľov profilový obrázok
rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

www.world-of-ants.com

Príspevok od užívateľa rudohor » Utorok, 5. Marca 2013, 10:14

Ahoj.
Nemate nahodou nejake skusenosti s objednanim kralovien z www.world-of-ants.com? Akym sposobom je to organizovane? Znamy si objednal kralovnu, objednavka je napisana ako complete, zasielka nikde.
Dakujem.

popolvar
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Piatok, 11. Júna 2010, 23:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: www.world-of-ants.com

Príspevok od užívateľa popolvar » Utorok, 5. Marca 2013, 11:36

No Štefan posiela kurierom pokiaľ viem aj Adrian aj ja ho poznáme. Ak chceš možem sa ho na tú objednávku spýtať ale neviem kedy odpíše a potreboval by som aspom nejaké info o objednávke. Inak čo odtiaľ kupoval tvoj kamoš ?

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Utorok, 5. Marca 2013, 12:49

Update: Objavila sa zalozka so sledovacim cislom, ktora vravi, ze zasielka je od vcera na ceste. Ale zda sa, ze namiesto objednaneho Express bolo odoslane klasicky.
Druh neviem, bol mi schvalne zatajeny, ci ho spoznam.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 5. Marca 2013, 15:17

pre budúcnosť , ak objednať mravce tak pred vikendom alebo cez vikend , nech vyrazia v pondelok a streda/štvrtok sú tu.

mihlit
Dátum registrácie: Utorok, 5. Marca 2013, 12:41

Príspevok od užívateľa mihlit » Utorok, 5. Marca 2013, 15:37

Tak jsem se tu konečně zaregistroval. Jedná se o moji objednávku.
Objednával jsem to v úterý tuším. Čekal jsem, že přijde email, až bude zásilka odeslána a tak mě dost překvapilo, že komunikace nebyla žádná. Když jsem se díval na objednávku, tak jsem nejprve objevil, že objednávka je kompletní a ordered:1, shipped:1. Přitom v historii objednávky bylo jen datum zaplacení a datum odeslání faktury. O odeslání tam nebylo nic.

Teprve potom jsem si všiml, že tam přibyl text Track your number. Takže jsem zjistil, že objednávka je již na cestě. Má to za mnou (do Brna) 570 km silnic a ve sledování zásilky je vidět, že se vydala 285 km na opačnou stranu. Aktuální tip je, že asi jeden do Frankfurtu na letiště, jinak netuším proč.

Na mezinárodní verzi stránek GLS to není, ale na české verzi je uvedeno "Product: Euro Business-Small Parcel" což je klasické doručení. Přitom aby mravenci nejeli v zimě zbytečně dlouho, tak jsem schválně místo klasického doručení za 14 eur vybral variantu Express za 40 eur. Kromě toho, že je to něco jiného, než jsem objednal o 26 eur v můj neprospěch, tak mám hlavně obavu o mravence. Přeci jen při Express variantě by měli dorazit "before close of business the next working day" Tedy jen cesta přes noc a takhle budou na cestě dva až tři dny. To se již dost bojím, jestli mi přijedou živí nebo mrtvolky.

O jaký druh se jedná tu uvádět nechci, protože kolega má schválně zkusit uhodnout, o jaký druh jde :mrgreen: Kdyby to někoho zajímalo, tak ať se zeptá přes soukromou zprávu. Obecně jen že jde o větší druh uváděný u prodejce i na těchto stránkách jako nenáročný druh a je to druh, který nehibernuje přes zimu (není z Evropy).

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Príspevok od užívateľa frco » Štvrtok, 7. Marca 2013, 08:26

Nastastie teraz nie su take nizke teploty ako pred tyzdnom, drzim palce aby prezili bez strat. Nebudeme ta spamovat sukromnymi spravami, ked ti dorazia a Rudohor ich (dufam ze spravne) identifikuje, tak sa tu mozes verejne pochvalit aj s fotkami. A vitaj na nasom fore :-)

rudohor
Camponotus vagus

Príspevok od užívateľa rudohor » Štvrtok, 7. Marca 2013, 12:02

Dosli. Su to akesi Camponoty (vraj rufoglaucus feae z Kanarov). Otazka: Ako zachranit mravce, ktore vyzeraju na chcipnutie? Aj po ohriati na izbovu teplotu su stale v mrtvolnej polohe, iba obcas niektory pohne tykadlom ci skubne nozickou. Mravce znehybnene zimou sa zvykli preberat ovela rychlejsie. Su klasicky v skumavke, za vatou voda.

mihlit

Príspevok od užívateľa mihlit » Štvrtok, 7. Marca 2013, 12:29

rudohor je poměrně optimista, já mám spíš dojem, že to budou mít brzy za sebou :( Původně se měl pokusit poznat druh, ale to moc nevyšlo. Že jsou to nějaké camponoty poznal ale jak jsem nechal na stole papírek od objednávky, tak zbytek si přečetl.

Je to tedy ten druh Camponotus rufoglaucus feae
http://www.world-of-ants.com/en/campono ... -feae.html
Objednal jsem "větší" zkumavku s "4-10 dělnicemi", aby byla větší šance, že se začátek chovu vydaří.
No a aby vydrželi cestu, tak jsem to objednal jako dražší Express doručení:
http://www.world-of-ants.com/en/ant-shipping/
což by mělo být doručeno druhý den "European countries before close of business the next working day" (ze stránek GLS). Na w-o-a píše, že v zimě přidává sáček s topením, tak jsem si říkal, že tu cestu by měli zvládnout celkem bez problémů.

Dle sledování zásilky:
http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WE ... tion=71000
To bylo ale odesláno ne jako expres ale jako levnější obyč:
"Product: Euro Business-Small Parcel"

Takže doručení trvalo od pondělka do čtvrtka a vypadá to, že tak dlouhý transport v zimě asi nezvládli.
Pořád mi tu kolega opakuje, že naděje umírá poslední, ale já tomu již moc nevěřím. Je to již tři hodiny a stav se vůbec nemění. Asi tak dvě dělnice sem tam pohnou nožkou a královna sem tam nepatrně tykadlem.

Samozřejmě to nejde říct stoprocentně, ale jsem přesvědčen, že kdyby byly odesláni správně variantou express, že by byli na živu. Budu to řešit s prodejcem, uvidím, co on na to.

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Štvrtok, 7. Marca 2013, 18:03

Daj im dostatok vzduchu, môžno boli iba pridusené. Taktiež teplo a ponukni medovicu. Mravce nam prezivaju aj 2 tyzdnove cesty z Azie, nebyva to problem. I ked tu zima mohla byt faktorom. Ale Štefan je zase seriozny obchodník čo viem, takže verím že sa poriešite s obojstrannou spokojnosťou

mihlit

Príspevok od užívateľa mihlit » Štvrtok, 7. Marca 2013, 18:50

To nás taky napadlo, tak jsme je odzátkovali na chvíli, ať se jim vymění vzduch. Teplo je v kanclu nějakých 23 stupňů.
Když jsem odcházel po čtvrté hodině z práce, tak stav byl ten, že jedna dělnice žije ale nic nedělá.
Jedna dělnice stále leží a sem tam pohne lehce jednou nožkou. Královna leží a sem tam pohne tykadlem. Když se větralo (byla hned u špuntovací vaty, tak jak ji ty chomáčky vaty polechtaly, tak lehce zatřepotala nožičkama. Takže živá zatím je, ale ani si normálně nestoupne a jen leží a sem tam pohne tykadlem.
Zbývajících 7 dělnic je definitivně mrtvých bez sebemenších známek života.

Medovici nedostali, protože královna s tou napůl mrtvou by asi stejně nejedly. Jinak na zadečku mají vidět proužky, takže najedené jsou řekl bych slušně.

Posílat email budu, ale zatím čekám podle toho, jestli tam budu psát, že nakonec umřeli nebo nakonec přežili.

EDIT: Kdyby se někdo divil, jak to, že má Rudohor všechny informace tak z první ruky, tak je to tím, že mravenci jsou (a zůstanou) v práci a on sedí zhruba o šest metrů vedle.

janer
Lasius niger
Dátum registrácie: Sobota, 9. Februára 2013, 19:23
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa janer » Utorok, 12. Marca 2013, 13:49

no ako si dopadol teda ?
Lasius niger, Messor barbarus

mihlit

Príspevok od užívateľa mihlit » Streda, 13. Marca 2013, 00:40

No mravenci špatně a celkově zatím nijak. Těch "ostatních" 6 dělnic bylo mrtvých definitivně. Jedna ta skoromrtvá umřela poměrně brzo. Zbylé dvě polomrtvé se trochu zlepšily jeden den a pak jedna z nich umřela. Druhá je živá, ale je vidět, že není úplně v pořádku. Takže mám aktuálně jednu skoroživou dělnici. O medovici nejeví zájem.

S královnou to dopadlo hůř, ta byla celou dobu taková skoromrtvá, že jen sem tam pohla tykadly či nožkama. Rudohor si toho všiml první, že sem tam pohne nožkama ale jen prvním párem. Druhý ani třetí pár se nehnul nikdy. V tomto skoromrtvém stavu vydržela do pondělka, kdy to nakonec vzdala.

Email jsem psal prodejci v pátek (8.3.), ale zatím neodpověděl.

popolvar
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Piatok, 11. Júna 2010, 23:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa popolvar » Streda, 13. Marca 2013, 00:48

Je mi ľúto ako to dopadlo. Pre budúcnosť radšej počkajte s kúpou mravcov zo zahraničia kým nebude dobré počasie. Ja osobne ani teraz neposielam exotické druhy. Je to risk a bolo by mi ich ľúto. Mne osobne balík zo zahraničia nikdy nešiel jeden deň, vždy to boli aspom 3 dni.
Daj potom vedieť ako sa k tomu postaví predajca. Som zvedavý.

mihlit

Príspevok od užívateľa mihlit » Streda, 13. Marca 2013, 08:16

No já jsem zvažoval, jestli to objednat nebo ne. S doručením prakticky jen přes noc a s topným sáčkem jsem si říkal, že problém nebude.

Pokud ti to nikdy nešlo jen jeden den, tak jsi to asi posílal jiným kurýrem či jako jiný typ zásilky. Prodejce sám má na stránkách uvedeno, že obyčejně je to zhruba tři dny a expres je to den. I samotný přepravce tu službu nabízí, tak nemám důvod tomu nevěřit. Navíc, že to bylo objednáno jako expres, ale nebylo zasláno jako expres je snadno prokazatelné.

Jak to dopadlo vědět určitě dám.

mihlit

Príspevok od užívateľa mihlit » Streda, 20. Marca 2013, 18:59

Hm, tak už je to celkem doba a prodejce stále neodepsal. Ještě počkám do pátka, to to bude 14 dní od odeslání emailu bez reakce a pokud tedy do pátka žádná reakce nebude, tak to budu řešit přes PayPal.

Napísať odpoveď