AntsCanada

Užívateľov profilový obrázok
1stefi11
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Júna 2010, 12:48

AntsCanada

Príspevok od užívateľa 1stefi11 » Sobota, 18. Decembra 2010, 17:51

tu je stranka chlapika ktoreho uz asi vsetci poznate je velmi pekne spracovana + kopa fotografii asi najprirodzenejsie vyzerajucich hniezd a formikarii
http://www.mikeybustos.ca/antscanada.asp

MODERATOR EDIT: Musel som to trochu upraviť nech to vyzerá... :)

SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

Re: ANTCANADA

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Sobota, 18. Decembra 2010, 18:39

ano,poznam tu stranku :)
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Sobota, 18. Decembra 2010, 18:42

neviem no , ja sa s ujom Mikeym a ani s Antstore uz dlhsiu dobu nekamaratim :)

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Re: AntsCanada

Príspevok od užívateľa Messorus » Sobota, 18. Decembra 2010, 18:55

No ja Mikeyho iba trosku poznam, nikdy nema cas chatovat skrz tych niekolko tisic friendov na FB :D
J ako povedal Adrian, to je konkurencia...
Podla mna su tie jeho ytongy pomerne pekne, j vyzera to prirodzene, ale na druhu stranu, tie jeho islandy su prilis plastove, rovnako ako gicove plastove trapne rastlinky... S tym ten povrch takejto ,,areny" nevyzera vobec dobre podla mna.. Inak ako ma to pekne cele, je fajn ze tomu moze dat viac komercie a reklamy, ale na druhu stranu, oproti tym vsetkym reklamam a tak co tomu dokaze spravit a ako si to vie paradne propagovat, ponuka uplne obycajne druhy danej oblasti kde zije.. Pozrite sa na Antstore alebo uja Kalyttu, s cim sa oni pysia.. na hlavnej stranke najdete odkaz na nejaku tu Attu, Paraponeru, same impresivne velke krasne druhy... Unho mate paradnu Myrmica rubra!!!! :D
Ja na jeho mieste, si spravim dovolenku niekam na juh, penazi na to podla mna ma dost, zaplatim to aj par znamym a nalovim si druhy na predaj.... Alebo budem zhanat dealerov ako to maju vsetci ostatni, co podla mna on vobec nerobi...

SpatKiller
Pachycondyla apicalis

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Sobota, 18. Decembra 2010, 19:05

Skippy666 napísal:neviem no , ja sa s ujom Mikeym a ani s Antstore uz dlhsiu dobu nekamaratim :)
preco??(viem,som zvedavy ;) )
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Sobota, 18. Decembra 2010, 19:07

nejde ani tak o druhy na predaj.
Ja som mu par krat vytkol , ze on sam sa pysi ako top-obchodnik a myrmekolog len koloniami Lasius , Formica , Myrmica .... , nema ziadnu reprezentativnu koloniu. Nevravim ze je to nutne , ale ak by som bol Kanadan a zacal by som sa tomu fakt venovat , povazoval by som ho za lamu (kedze asi by som bol tam jediny ktory by choval exoticke mravce na ovela vyssej chovatelskej urovni).
On zo seba robi reprezentanta nielen za Kanadu , ale pomaly aj za celu Severnu Ameriku a snazi sa tak presadzovat v Europe. Bohuzial , okrem tych videi (na ktore ma financie , vlastnych producentov) , nema zaujat nijak , akokolvek chovatelstvo mravcov je napr. v takom Nemecku a Francuzku , ba dokonca aj v Polsku (ktori boli pred 4 rokmi asi tak ako my na SR) na ovela vacsej urovni. Oslovi zaciatocnikov , ale skalnych clenov urcite nie.

Co sa tyka vyrobkov ... pekne vyzerajuce , efektivita nizkaa. Respektivne su vhodne prave pre tie druhy ktore on presadzuje do nich. Ma tam vyrobky , ktore si neviem dlhodobejsie predstavit fungovat z materialneho hladiska, nehovoriac o ich umelom vzhlade.
Ale musime ho pochvalit , ta jeho inovacia v podobe antireflexneho skla sa v pohode okopirovala aj na EU produktoch :)
Paci sa mi taktiez jeho sposob reklamy = vkladanie formikarii do skol , ustavov a robenie roznych prezentacii o mravcoch ako takych. Nieco podobne planujem aj ja (uz buduci rok budu smerovat nejake formikaria do akademii k myrmekologom a entomoloogom na "posudenie" :) )

Spatkiller:
S Mikeym nemam rovnake nazory na par veci.
Antstore je kapitola sama o sebe , korene mojej neznasanlivosti siahaju az tak 6-7 rokov dozadu ked som zacal cez net ponukat do EU mravce :)

SpatKiller
Pachycondyla apicalis

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Sobota, 18. Decembra 2010, 19:12

aha,diki za odpoved a kks ty jak rychlo pises? :shock:

rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Príspevok od užívateľa rudohor » Utorok, 3. Mája 2011, 11:47

Podla coho sa pozna top chovatel a chovatelska uroven?
Teraz som pozrel par jeho videi, Cele to ma postavene na filozofii chovat iba domace druhy, ma tu myslienku pekne podlozenu z roznych stran, nie len otrepane "nezavliect choroby a skodcov". Okrem toho je trenovany showman a vie presviedcat, podal to hodne sympaticky ;-)
Okrem listoreznych pestovatelov hub, ake typy mravcov u nas neziju?
Inak zaujimave slovne spojenie -velke--mravce- od chovatela mravcov. Niekto neznaly by odhadol, ze mravce chovaju milovnici malych bodiek ;-)

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 3. Mája 2011, 16:04

Tak , na svete je zatiaľ opísaných podľa antweb-u 14189 druhov mravcov , u nás žije niečo okolo 110 ... čiže všetkých ostatných 14000 u nás nežije :lol:

Podľa čoho určovať skúsenosti chovateľa?
Tak , podľa môjho názoru.....
... nemôže byť , resp. je asi technicky aj inak nemožné aby bol chovateľ "profesionál" v každej skupine chovaných mravcov. Sú druhy ktoré chovať nemožno , naďalej je neskutočne veľké spektrum druhov mravcov pričom jednotlivé skupiny a druhy sa líšia vo všemožných spôsoboch života , prostredia v ktorom žijú a podobne...

Za predpokladu že sa pozeráme na schopnosti univerzálneho chovateľa , môžem ich podľa SEBA rozdeliť asi takto...

1. začiatočník
- zvláda určovanie jednotlivých rodov mravcov , ich hierarchiu a základné spôsoby života. Chovateľsky je schopný odchovať kráľovné z roja našich druhov rodu Camponotus , Lasiusy zakladajúce klasickým spôsobom (bez parazitizmu a pod.) , Tetramorium
Nemá problém s chovom už vopred zabehnutej kolónie Messor barbarus a im podobným

2. pokročilý začiatočník
- ovláda opísať aj zopár druhov z jednotlivých rodov mravcov zo svojho okolia a ich hierarchiu , chovateľsky dokáže prispôsobovať typy formikária sám od seba k jednotlivým druhom a prostrediu ktorému prislúchajú (bez potreby rady)
Zvláda odchovať Messor b. od samičky, chovať kolónie Myrmica (tak aby aj prospievali nie len držať nažive) , vie zariadiť formikárium pre Temnothorax aby mu neutekali :D

3 priemerný chovateľ
- ovláda a vie minimálne rodovo určiť všetky rody (nie druhy) svojho kraja a tie najčastejšie sa vyskytujúce druhy , pozná anatómiu mravca a vie zaradiť aspoň do podčeladí príp. rodov aj iné tropické druhy mravcov , prípadne mravcov z Južnej Európy.
Chovateľsky vytvára technologicky vyspelejšie formikária s vlastnými zmyselnými patentami pre jednotlivé druhy , chodbové systémy a ich úprava sa blíži realite prostredia pre daný druh. Vie odchovať od samotnej samičky Myrmica , Manica aj bez pridania robotníc či potomstva , zvláda chovať bežne chované tropické druhy.
S radami je schopný chovať aj niektoré tropické náročnejšie druhy , napr. Odontomachus.
Je schopný pokúsiť sa o chov našich druhov Ponera coarctata alebo Myrmecina gramnicola , no nemusí byť úspešný - zvláda však ich spôsoby života.

4. pokročilý chovateľ
Zvláda chov kolónie aj s viac ako niekoľko tisíc jedincami a má snahu dosiahnuť dospelosť kolónie. Z miestneho kraja neexistuje druh , ktorý by nedokázal chovať po naštudovaní myrmekologickej dokumentácie o spôsobe života daných druhov. Zvláda vytvárať nové generácie u našich Ponera coarctata a je schopný odchovať mladé kolónie z mladej samičky Myrmecina graminicola.
Nemá problém chovať väčšinu dostupných tropických druhov.
Zvláda udržovať nažive , úspešne vytvárať potomstvo u druhov rodu Pachycondyla , Harpegnathos , Odontomachus , Ectatomma a im podobným - s tým že je schopný prehladávať svetový internet a naštudovať si správanie , spôsoby života a ročné cyklusy jednotlivých druhov (zväčša pre každý druh iné) a aplikovať ich v chove.
Je schopný vytvoriť napodobeniny prostredia - prípadne vivária a pôdovo , rastlinne ich osadiť tak aby vyhovovali chovným druhom.
Zvláda do určitej miery chov Atta a Acromyrmex.

5. pán chovateľ
Zvláda taxonomicky určiť väčšinu druhov Európy aj opísať ich spôsob života aj prostredia ktoré preferujú a pod.
Bez problémov chová zástupcov skupiny Ponerinae a jej podskupín. Vyhľadáva a snaží sa odchovať druhy obtiažne udržatelné v chove so špecifickými nárokmi a podmienkami či spôsobmi života. Zvláda odchov potomstva rodov Mystrium , Amblyopone , Paraponera.
Rojí sa mu doma pravidelne Ponera a Proceratium - pričom je schopný odchovať k dospelosti hocjaký miestny druh a medzi chodidlami mu vyrastá ďalší pár nôh a na hlave má náznaky rastu tykadiel.

Čo ja viem :D

rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Príspevok od užívateľa rudohor » Utorok, 3. Mája 2011, 17:10

Uff, pekne rozobrane. Ze som chytil solo myrmicu zacinam pomaly lutovat, ked vidim stupen 3.
S tym poctom druhov - jasne ze nie sme tropy. Co som mal na mysli, ake mravce sa niecim vynimocnym ani z dialky nepodobaju na nijaky nas druh. Napr mravce 3cm velke, mravce cerveno-zeleno-modro-pruzkovane, mravce co zeru sklo a piju kyselinu... Napriklad z chovatelskeho uhla pohladu niekto chce exotickeho mravca/psa/vtaka/rybu len preto, ze je cudzokrany, vzacny, narocny na chov, lakaju ho vyzvy a vsetci ho budu obdivovat. A niekto iny ma ramcovu predstavu o vlastnostiach toho, co bude chovat. Zozenie si domaceho a nenarocneho, k exotickym pristupi az potom, ked nic domace neexistuje.
Napadli ma este kocovne mravce bez hniezd. Zije u nas nieco take?

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 3. Mája 2011, 17:15

Zozenie si domaceho a nenarocneho, k exotickym pristupi az potom, ked nic domace neexistuje.
Toto je dobrý prístup , ktorý sa snažím vštepovať každému , hold niektorí sú uponáhlaní a tvrdohlaví a potom idú na vlastné riziko :roll:

U nás je veľa náročných druhov na chov , ale sú aj pomerne vzácnejšie sa vyskytujúce alebo ťažšie nájditelné - to že hneď chovateľ preskočí na ich tropický ekvivalent za slušnú sumu peńazí je asi len zvozenie sa na vlastnej nevedomosti...

Kočovné nie ... , ale choď na mravce.info hlavnú stránku , Polyergus ťa môže zaujať

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Príspevok od užívateľa frco » Streda, 4. Mája 2011, 11:46

Pekne vlakno !
Hrdo sa hlasim na hranicu 1 a 2 stupna. Ale snazim sa, studujem a staram sa o moje male kolonie nove prirastky kralovien, aby som bol do konca leta aspon 3 :-)

Napísať odpoveď