Amen

Užívateľov profilový obrázok
rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Amen

Príspevok od užívateľa rudohor » Štvrtok, 6. Septembra 2012, 17:13

S polutovanim musim vyhlasit, ze pre organizacne problemy rozpustam a opustam chov mravcov na dobu neurcitu. Dva roky mravcenia nelutujem, ale som hnusny mamonar karierista a dal som prednost praci pred vernymi milacikmi. Kolonie, ktorym sa darilo, su uz rozdane. Ostali mi este nejake ledva prezivajuce zbytky roznych pokusov, ak by niekto chcel:
Manica rubida 1Q+5W (z minuleho roka najdena mimo rojenia, larvy u mna mali problem dospievat)
Tetramorium 10W (tohtorocny roj, rozbieha sa)
Lasius niger +-50W (minulorocny roj, uspesne odolali najazdom parazitickych kralovien)
Camponotus herculeanus 20W (minulorocna)
Formica 10W (vypleta zo zahradky bez robotnic minuly rok)
Kto si po nich prijde, ten ich bude mat.

frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Re: Amen

Príspevok od užívateľa frco » Štvrtok, 6. Septembra 2012, 21:51

Ked zvazim cestu k tebe 384 km a naspat 384 km, tak skvelu ponuku asi nevyuzijem :-) No co s tebou, ty mamonar? Je skoda ze opustas ajtak riedke rady kolegov - mravciarov. Mal som rad tvoje prispevky a pozorovania, dufam ze sa sem este vratis. Nech sa ti dari v novom biznise!

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Piatok, 7. Septembra 2012, 10:08

Časom zistíš že život karieristu budeš musieť kompenzovať niečim čo ťa ukľudní, takže verím že raz za čas do prírody zavítaš a mravce si istotne budeš chovať aspoň na záhrade :)
Nie že na tieto veci zanevrieš úplne :roll:
Možno by si mohol prezradiť čo robíš a nájsť si tu potencálnych zákazníkov :)

Riedke stavy chovateľov mravcov - najskôr preto že nenavštevujeme burzy tak ako voľakedy, možno Popolvar na jeseň dúfam pôjde na Žilinskú burzu pozrieť a niekoho naláka :twisted:

V chove mravcov ako hobby sa striedajú obdobia, kedy to človeka baví, kedy nie. Najhoršie to zvykne byť práve v tomto období kedy sú už mravce také všelijaké a chystajú sa spať. Najviac to zas z môjho pohľadu baví v takom marci, kedy sa mravce prebúdzajú a človek sa nevie dočkať jari.

rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Príspevok od užívateľa rudohor » Pondelok, 10. Septembra 2012, 21:15

Mravce ma neprestali bavit, chovane aj dive su stale milacikovia. Tie, co mi zostali, sa budem snazit drzat na zive. Lenze krmenie bude ... nazvime to "nepravidelne". Doteraz som bol datel do klavesnice doma, odteraz budem rozlietany datel. Zakaznikov vo vas asi nenajdem, budem iba proletar a o zakaznikov sa mi postara moj kapitalisticky vykoristovatel.

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Štvrtok, 15. Augusta 2013, 14:43

Ešte stale sa zbavuješ. :?:
Čo ty ešte zostalo :?:
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 21. Augusta 2013, 13:54

myslím si, že už má po všetkom preč :) ale možno nie...

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Streda, 21. Augusta 2013, 16:51

Už som zohnal :mrgreen:
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Napísať odpoveď