Rôzne druhy mravcov

Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

Rôzne druhy mravcov

Príspevok od užívateľa lukas » Nedeľa, 25. Mája 2014, 16:03

ahojte,

Sem budem dávať postupne prebytky z môjho chovu mravcov, ktoré by som rád odstránil.

Camponotus truncatus, kolónia, cca 8 w, Q, 1 puppae, vajíčka a larvičky. Cena: 15 eur. ak má niekto záujem napíšte mi SS.
Prílohy
Obrázok1.jpg

lukas
Myrmecia pavida

Re: Rôzne druhy mravcov

Príspevok od užívateľa lukas » Piatok, 30. Mája 2014, 21:30

Kto ma zaujem, nech mi napíše správu:

1, Myrmica scabrinodis ( 2-ročná kolónia, 1Q, cca 16 w, potomstvo ), v skúmavke už dlho nevydržia - 12 eur
2, Formica pratensis ( Q ) + cca 20 robotníc F. fusca, samička odchytená tento rok, je z vajíčkami až larvami, keď sa vyliahnu nové jedince už by im bolo treba formikárium. Tento druh nie je zákon chránený na Slovensku. - 16 eur
3, Lasius flavus ( 1Q, cca 30 w, potomstvo ), kolónii už treba nové hniezdo. - 10 eur
4, Camponotus ligniperdus, ( Q, cca 15 w, mnoho potomstva ) - 10 eur
5, Formica rufibarbis ( Q, 6w, potomstvo ) - 11 eur
6, Formica fusca ( Q, cca 8w, potomstvo ) - 8 eur
7, Camponotus fallax ( zakladajúca matka s vajíčkami a larvami ) - 14 eur
8, Camponotus ligniperdus - minulý rok som našiel jednu lokalitu odkiaľ sú všetky mravce viac bledé než z inde, odchytil som 2 matky ktoré majú dosť červenú aj vrchnú časť hrude. 1. kolónia má asi 5 robotníc + potomstvo a matka ( už im treba väčšie hniezdo ), - 14 eur. v 2. kolónii je 1 robotnica a mnoho potomstva s matkou. - 13 eur
9, Lasius fuliginosus matky + Lasius niger okolo 15 robotníc v kolóniach, kolónie z vajíčkami a prvými larvami. Matky nemajú žiadne poranenia. - 14 eur
Prílohy
8,.jpg
7,.jpg
7,
6,.jpg
6,
5,.jpg
5,
4,.jpg
4,
3,.jpg
3,
2,.jpg
2,
1,.jpg
1,

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Sobota, 31. Mája 2014, 12:32

nechcel som na to reagovat ale ked vidim tie ceny...ako sorry...Lasius flavus za 10e??? si normalny ved je to hodne tak 2-3e, aj to len za namahu...to si bral ceny z nemeckych obchodov ci odkial si dospel k takymto cenam :roll: :roll: k ostatnemu sa radsej ani nevyjadrujem.
milujem ludi co inych okradaju... :twisted: :evil:

velmi podobnu skladbu mravcov som pred tyzdom daroval :D a to z kazdeho druhu bolo po minimalne dvoch koloniach, omnoho lepsie rozbehnute, a este aj s nejakou tou raritkou :D ...no vediet ze na tom zarobim takyto balik ... asi to budem pytat spat :D :D
Naposledy upravil/-a Sanko2 v Sobota, 31. Mája 2014, 12:43, upravené celkom 1 krát.

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Sobota, 31. Mája 2014, 12:38

Cena 10€ za L.flavus je naozaj premrštená, aj tie ostatné sú vysoké, ale tak kto chce ten Lukášovi zaplatí a verím tomu že sa prípadne dohodne s potenciálnym kupcom na lepších cenách ;)

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Sobota, 31. Mája 2014, 12:53

Messorus napísal:Cena 10€ za L.flavus je naozaj premrštená, aj tie ostatné sú vysoké, ale tak kto chce ten Lukášovi zaplatí a verím tomu že sa prípadne dohodne s potenciálnym kupcom na lepších cenách ;)
tak jasne je to na nom...ale nebolo by fer nepovedat aj to druhe ze tie ceny su neskutocne vysoke, nehovoriac o inych veciach :D
chov mravcov je na Slovensku skor o tom ze by sme sa mohli kde tu stretnut ist kuknut lokalitu kde sa co roji, viac menej si pomahat...tak ako to robime tu na severe :) . a nie to ze si z toho niekto urobi natvrdo biznis a okrada novacikov, lebo nik iny mu to za tie ceny nekupi...

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Sobota, 31. Mája 2014, 13:44

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , dival som sa na world-of-ants. Kto chce niečo z tych mravčekov, môže mi napísať predam za zlomok ceny :roll: - čo už no, :idea: škoda že som sa nenarodil o 5 rokov skor...

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Sobota, 31. Mája 2014, 14:19

Lukáš, tu ide o to že WoAnts si môže dovoliť také ceny pretože je to obchod v Nemecku!- kde máš aspoň dvojnásobný plat ale ceny služieb a potravín iba mierne vyššie od našich, jednoducho je tam vyššia životná úroveň. Jednoducho ti to ľudia zaplatia pretože pre nich je 10€ ako pre nás 5€(príklad). Teraristika a chovateľstvo je v západnej Európe na oveľa vyššej úrovni, hlavne tam máš väčší výber zaujímavejších druhov, na druhej strane nemáš lesy kde by si si chodil loviť vlastné mravce a takisto, chovatelia kupujú také hlúposti ako sáčkované šišky a listy a dajú za to aj 5€. U nás nie je ani tak veľa chovateľov, nie je taký trend, jednoducho za takéto ceny tie mravce tak ľahko ak vôbec, nepredáš

cezar
Dátum registrácie: Sobota, 12. Apríla 2014, 21:07

Príspevok od užívateľa cezar » Štvrtok, 5. Júna 2014, 15:46

ahoj máš ešte tú c. ligniperdus?
možno by som ju kúpil, resp. messor barbarus, alebo niečo podobné veľké?

cezar

zips
Dátum registrácie: Štvrtok, 12. Júna 2014, 00:01

Príspevok od užívateľa zips » Štvrtok, 12. Júna 2014, 06:26

Ahoj chcel by som sa spýtať aké sú vhodné druhy mravcov pre začiatočnícka a či máš niečo na predaj.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 25. Júna 2014, 20:48

ceny nech si určí každý také, koľko mu je schopný kupujúci za ne zaplatiť :) ... predajca sám zistí, za koľko je schopný čo predať a tak nebude nikdy dávať cenu najnižšiu ...

Tak či onak, cenovo sa rovnať obchodom u nás možno nie je správne, predsa len tu nie je konkurencia v podobe firmy voči ktorej by to bolo zdrvujúce, ktorá okrem samotnej ceny komodity musí pripočítať všemožné náklady na prevádzku, dane, či zisk za jej predaj.

Feel free, možno skús do chovu nalákať nových ľudí za nízke ceny, na ktorých síce nezarobíš ale aspoň vieš, že si spravil niečo pekné pre túto oblasť chovateľstva :)

... a vôbec, škoda takých debát :)

Napísať odpoveď