aky mravec?

Užívateľov profilový obrázok
peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

aky mravec?

Príspevok od užívateľa peter.t. » Nedeľa, 2. Júna 2013, 19:26

Dnes som sa vibral z mamou zbierat čerešne a priamo v stome[v čerešny].niečo ako lasius,teda malo to totožnu stavbu tela,no a malo to čierne bruško a žlte telo a hlavu.bes žihadla.hniezdo priamo vstrome.stom žil a čerešna bola zdrava.a hlavne že dobrá.kralovnu som nehlada.bolo vidno že v nom žiju pretože boli všade diery.veľkost do 2-4 mm.hnizdo nebolo aho kopa alev kôre.bolo teplo a oblačno,takže som si mislelžw sa bude niečo rojit ale nič :evil:.
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

Re: aky mravec?

Príspevok od užívateľa lukas » Nedeľa, 2. Júna 2013, 19:52

Podla mna to bude asi L. brunnerus, ale ten je oranzovo cierny a nie zlto cierny.

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Re: aky mravec?

Príspevok od užívateľa peter.t. » Pondelok, 3. Júna 2013, 20:54

Škoda že som ho neodfotil.ale lasius brunnerus to nebude.prepač.bruško bolo skorej take nie leskle ale svetlejšie.možno to nebude lasius.
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

Napísať odpoveď