Rozhlasova reportaz

Našiel si , alebo natočil si video ktoré nám chceš ukázať?
Užívateľov profilový obrázok
frco
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Piatok, 14. Januára 2011, 16:08

Rozhlasova reportaz

Príspevok od užívateľa frco » Utorok, 3. Apríla 2012, 13:29

Dal som to do Videogalerie, lebo Audiogaleria nie je zalozena :-)
Dostal som avizo, ze na Regine bol v sobotu dobry rozhovor z jednym kosickym entomologom, ktory sa zaujima o mravce. Redaktorka to viedla docela slusne tak, aby to zaujalo aj sirssiu verejnost. Nie je to ziadne vedecke pojednanie, ale ocenujem ze takmer hodinova reportaz o mravcoch bola vyrobena a odvysielana. Pre zaciatocnikov zaujimave informacie. Bol to dvojhodinovy program, tak som to obrezal len na ten rozhovor a zavesil sem: http://www.uschovna.cz/zasilka/H4BZLH4ZEF598GIW-NBF alebo http://www.zdielanie.sk/files/0TCCAH48/mravce reportaz.mp3
Ma to 22 MB, 47 minut (vratane tusim dvoch pesniciek, s tym som sa uz nebabral :-)

Užívateľov profilový obrázok
Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rozhlasova reportaz

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 3. Apríla 2012, 14:48

Ahoj áno, .... tiež mi babka hovorila či o tom niečo neviem ... akože , Martin Suvák , priznám sa že som to meno možno prvý krát počul v živote , fytopatológ - pracovník botanickej záhrady v KE.
Respektívne nevieme o sebe.
Ono, poslednú dobu vzniká mnoho ľudí čo sa venujú okrajovo aj iným skupinám rastlín alebo zvierat či inak do ktorých doteraz nenačreli.
Mám napríklad na škole jeden taký prípad a veru , je to bieda - mravce sú neskutočne veľká skupina a dá sa síce do nich načrieť , no ak daný človek v nich začne produkovať nejaké vedecké správy tak ten čo sa tomu venuje zistí že sú proste zlé, nepresné a nemajú vedecký význam.
Vedcom ide o krk ... ... tak sa snažia mať čo najväčší záber aby ich nevyhodili zo zamestnania , na Slovensku je to tak. :roll:

Napísať odpoveď