mravce.info

Všetko ohladom stránok na serveroch mravce.info
Užívateľov profilový obrázok
Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

mravce.info

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 20. Februára 2011, 17:56

Zdravim,

tak našiel som si čas na trochu robenie webu zas :D ...
...
čiže začala vznikať úvodná stránka - konkrétne včera večer som začal.
Zatiaľ vám to veľa nepovie , no môžte priebežne pozerať:

http://www.mravce.info/

Nenasadili sme však plánovaný systém joomla - nemohol som pohnúť s niektorými funkciami a to som ešte cvakol 10€ za inštaláciu čo som sám nemohol lebo bolo treba pozmeniť nejaké nastavenia serveru :roll: ...... tak sme nasadili overený wordpress , na redakčné účely bol vytvorený a to bude prakticky aj priorita webu :)
Mám teraz asi 4 dni voľna tak budem makať jak drak nech je to pred začatím jari hotové - aspoň kostra

Čo sa týka zmien:
- po dohode s messorusom zanikne postupne formikár - bude integrovaný do štruktúry hlavného webu
- inzertný systém zatiaľ ponecháme integrovaný do fóra ... možno neskôr nahodím aj do hlavnej stránky (dnes som ho úspešne testoval)
- články som ešte žiadne nepísal , no skúsim aspoň na úvod nejaké 3 splodiť nech to blbo nevyzerá :D

Čo však uvítam budú pripomienky. Ak budú dobré a realizovateľné , rád ich akceptujem.

Adrian

ratten
Formica fusca
Dátum registrácie: Sobota, 16. Októbra 2010, 06:11
Kontaktovať užívateľa:

Re: mravce.info

Príspevok od užívateľa ratten » Nedeľa, 20. Februára 2011, 18:40

Já bych řekl fajn, je tam vše tak nějak pěkně pohromadě.

Sethiel
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Sobota, 15. Januára 2011, 12:55

Príspevok od užívateľa Sethiel » Nedeľa, 20. Februára 2011, 19:06

Jednu bych měl.

"Nepodporujeme predaj a chov mravcov v gelových mravčích farmách - antquarium. Našou prioritou bude usmerňovať chov tak , aby sa mravce v pozorovacích hniezdach cítili ako doma - v prírode."

Tohle nezní moc dobře. Vyznívá to spíš jako "my jsme fanatici a tenhle typ formikárií odsuzujeme, protože jsme nad ně povznesení". Trošku jako kdyby chovatelé psů psali, že nepodporujou svetříky pro psy z umělých vláken, ale jedině z přírodních. Jako názor, navíc jako kosmetická záležitost. Nevyznívá z toho ta důležitá podstata - že tady se o žádný chov mravenců vlastně nejedná, a o kolonii už vůbec ne.

Chtěl jsem zkusit něco zformulovat, ale pak jsem si uvědomil, že to nejspíš chceš slovensky, což nedávám. :D

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 20. Februára 2011, 19:31

v tomto momente je jedno co tam je napisane ... , niektore veci som tam dal tak aby len vyplnili miesto a ukazalo mi to pri tvorbe ako to bude s nejakym textom vyzerat

Co tak toto?

"Tento web sa venuje skutočnému chovu mravcov a ich pozorovaniu. Nepodporujeme zariadenia typu antquarium , ktoré nie sú vhodné na priamy chov a odchov mravčej kolónie. "

PS: potrebujem par krat slovo antquarium v hlavnej stranke aby som tak indexom predbehol mravcie farmy vo vyhladavani v google a pod. :)

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Nedeľa, 20. Februára 2011, 20:04

ja by som uplne vynechal co podporujeme alebo nepodporujeme. proste len napisat nieco v style
"casto sa nas ludia pytaju na nas nazor na antquarium a im podobne vyrobky, my si myslime, ze: ...." + pripadne doplnit nejakou recenziou s odkazom na vhodnejsie formy chovu.
inac to vyznieva presne ako pise Sethiel..

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 20. Februára 2011, 20:55

upravené! :)

Sám súhlasím že je to fajn radšej takto vyjadriť. Článok však do daného odkazu dopíšem neskôr. Spravím takú univerzálno-objektívnu recenziu. Plusy , mínusy... klasika ;)

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Nedeľa, 20. Februára 2011, 21:06

treba dat pozor, aby sme/ste neodplasili nadejnych novacikov ;)

inac ja osobne by som vynechal aj slovo "skutocnemu" z vety "Tento web sa venuje skutočnému chovu mravcov a ich pozorovaniu." a nahradil to skor niecim ako amaterskemu/poloprofesionalnemu, proste aby to neznelo povysenecky :)

ak este mozem odporucit, kym to nemate aspon ciastocne spojazdnene, tak to nemajte pristupne priamo pod "mravce.info", bolo by asi vhodnejsie tam nechat bud staru verziu alebo presmerovanie na formikara. pracovnu verziu mozete hodit na nejaku podstranku nech to mozeme vidiet a zaroven to neodradi neznalych :)

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 20. Februára 2011, 21:13

jj dobre ... nemaj obavy ... , ten obsah tam bude presunuty z formikara behom chvilky. Zas tak obrovsku navstevnost nema ta uvodna stranka ... akokolvek nefungovala par mesiacov , tak ju google uplne vynechava a rovno odkazuje na formikar alebo forum. To iste plati aj v linkovani z fora na formikar a spatne. Otvaram flasu kofoly a ide sa na to :ugeek:

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Pondelok, 21. Februára 2011, 15:39

Uspesne som preniesol vsetky clanky a obsah z formikar (okrem 2 nepodstatnych clankov) na hlavnu stranku. Formikar teda straca svoj ucel , budem sa snazit na fore zmenit linky ktore smerovali na formikar na identicke clanky na novom webe.

Na forum som taktiez zmenil horny banner ... naskytla sa mi tu vsak zvlastna chyba , kedy pri kliknuti na banner zobrazi aj web , aj obrazok v pop-up okne. Nechapem zatial preco to robi , ked som len zmenil odkaz na iny obrazok a zobrazovany web po kliknuti , takysto ako bol spraveny banner na formikar :D , asi len nejaka blbosticka , casom na tom pridem.

http://www.mravce.info/ je web podporovany hlavne novymi prehladavacmi. Neodporucam ho prezerat starym rozhranim Internet exploreru a podobnymi prehladavacmi ... , nemusia sa jeho funkcie zobrazovat spravne. Skusal som to ovladat aj pomocou prehladavacov na mobilnom telefone (vstavany prehladavac v OS Android a Opera) , vsetko ficalo v podstate v pohode.

Clanky tam este nie su - su tam dva testovacie , aby som vyklepal funkcionalitu.
Idem teraz skusit provizorne dorobit zvysny obsah - ktory nebol dokonceny ani na formikari :)

antibiotikum
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 18:54

Príspevok od užívateľa antibiotikum » Pondelok, 21. Februára 2011, 15:45

nho nwm ale uz teraz to vyzera vely dobre :)

Sethiel
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Sethiel » Pondelok, 21. Februára 2011, 15:51

Fajn, tři připomínky k současné verzi webu (řekl sis o to :D ):

1) Automatické texty jako "Continue reading", "Leave a comment" je potřeba počeštit/poslovenštit. Vedle těch slovenských stejně vypadajících textů (třeba názvy kategorií) to dost bije do očí.

2) "Tento web sa venuje poloprofesionálnímu..." bych nedával doprava dolů malým textem na hlavní stránku. Buď bych na to zřídil samostatnou stránku "O tomto webu/projektu", nebo to výrazně zkrátit a dát do záhlaví. Tam, kde je to teď, je to dost nevýrazné. Klidně to tam může zůstat pro GoogleBota, ale dal bych to rozhodně i jinam.

3) Asi nejdůležitější věc: adresy ve tvaru "http://www.mravce.info/?page_id=167" bych předělal na "http://www.mravce.info/page/167". Vypadá to líp, snáz se to pamatuje a nevyžaduje to moc úsilí. Tohle je potřeba udělat co nejdřív, protože to samozřejmě smaže všechny záznamy, který si o tom GoogleBot udělal (protože se změní URL). Mám pocit, že to i zlepšuje hodnocení stránky, takže je pak v Google vyhledávání výš.

Skippy666
Site Admin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Pondelok, 21. Februára 2011, 15:56

1/

na toto sa chystam , tiez mi to tam vadi :) ... ono verzia wordpress je sice slovenska , ale tieto zmeny si tam porobil samotny template...

2/

mozno pride k tomu ze to dam uplne prec ;)

3/

no ... ja osobne som to vzdy chcel ako .info/nazov_clanku ... pripadne /nazov_kategorie/nazov_clanku
...avsak
pri poslednom pokuse sa mi s mojim napadom nestotoznoval .htaccess a nakonec som dopadol tak ze som musel nahadzovat zalohu , ibaze by si mi s tym pomohol :D

Sethiel
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Sethiel » Pondelok, 21. Februára 2011, 16:02

Ještě co se týče bodu 2 ...

Když tam máš takové věci jako "podpořte nás", je VELICE vhodné říct co nejpřesněji, kdo je to "my", komu se ty peníze vlastně dostanou. Takže stránka "O tomto projektu" je v podstatě nezbytnost. Kromě toho, o co vlastně jde a tak, by tam ale měli být i lidé, kteří za tím stojí - když už ne nějaké podrobnější popisy ("vedoucí projektu"), tak aspoň jména a možná fotky. Tím to vezme trošku nádech organizace spíš než jen jakéhosi webu, který si může udělat kdokoliv. Bez toho ti tam podle mě nikdo žádné peníze nepošle.

Jen tak střílím připomínky ... uvědomuju si, že spoustu toho ještě plánuješ a že to pokračuje nějakým tempem. Tak mi neměj za zlé, že ti možná někdy budu připomínat něco, s čím už počítáš nebo co považuješ za samozřejmý.

Sethiel
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Sethiel » Pondelok, 21. Februára 2011, 16:05

Skippy666 napísal: 3/

no ... ja osobne som to vzdy chcel ako .info/nazov_clanku ... pripadne /nazov_kategorie/nazov_clanku
...avsak
pri poslednom pokuse sa mi s mojim napadom nestotoznoval .htaccess a nakonec som dopadol tak ze som musel nahadzovat zalohu , ibaze by si mi s tym pomohol :D
No, nebo tak. Prostě tomu dát nějakej hezčí formát než nějaký parametry .info/?page=54&id=3&user=45864, to je prostě neprofesionální a hnusný.

EDIT: Napsal jsem sem blbost, tak jsem ji zase smazal. :D mod_rewrite jsem zatím nepoužil, ale nemělo by to být těžký. Moc rád pomůžu, už jsem ti to psal.

SpatKiller
Pachycondyla apicalis
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 14:55

Príspevok od užívateľa SpatKiller » Utorok, 22. Februára 2011, 14:59

nechapem preco idete vsetko pisat odznova,ja by som skopiroval clanky s formikar.mravce.info
INZERCIA: vymenim 5 ton severoslovenského krásneho bieleho snehu za 1 bratislavský plat.

Napísať odpoveď