monstrum

Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

monstrum

Príspevok od užívateľa lukas » Pondelok, 17. Júna 2013, 22:15

Dam to do noveho... Dnes na večer z ničoho nič zo stromu vyliezlo nieco obrovske, ludia sa zoskupili, fotili si ho... :mrgreen: :mrgreen: :D mne sa ho podarilo ukoristiť... Je to strasne velke a tykadla ma strasne dlhe velku papulu to nema, hned to liezlo na strom, asi sa práve vykuklil a isiel si dat veceru :)

Iba dokazova snimka, fotim skipe kamerouu..
Prílohy
1371500068330.jpg
1371500068330.jpg (56.12 KiB) 9307 zobrazení
Naposledy upravil/-a lukas v Pondelok, 17. Júna 2013, 22:30, upravené celkom 1 krát.

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Re: monstru

Príspevok od užívateľa peter.t. » Pondelok, 17. Júna 2013, 22:21

Si normalny :o .to čo si chytil,čim si to chytil.kolko to može mať,takych 6-8cm.inak je to krasne,možno to niekto aj chova :?:.slušne 8-)
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

lukas
Myrmecia pavida

Re: monstrum

Príspevok od užívateľa lukas » Pondelok, 17. Júna 2013, 22:33

Nemam tu ziadne cm inac je to strašne velke...bohvie co to moze byt donesem do skoly :D . Zase budu mat zo mna radost, ale ak je to vzacne chranene vypustam...

Asi to bude Fúzač veľký podľa google... Na slovensku pomerne vzácny
:o :o :? ) on žije aj na slovensku...

Edit M

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Utorok, 18. Júna 2013, 10:52

Je to nejaký fúzač a ak máš rád prírodu viac ako obdiv spolužiakov, tak ho vypusti naspäť :) Je veľa pekných druhov zlatoňov alebo nosorožtekov z Južnej Ameriky, Afriky a Ázie ktoré sa dajú chovať a obdivovať. Napr. zlatone Eudicella, Pachnoda, Mecynorrhina, alebo nosorožteky Chalcosoma, Xylotrupes, Dynastes a taktiež roháče... Tieto ti budú ľudia obdivovať omnoho viac ;)

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Utorok, 18. Júna 2013, 21:46

:) to urcite, len to musi mat clovek ku tomu vztah ako aj k mravcom asi lebo potom je to o nicom :!: :o

Dnes som nasiel na tom istom mieste aj samičku, je očosi menšia, má vyditelne kratsie tykadla a ma velke brusko.

Spoločenská hodnota, 2000-, druh EU vúznamu

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 19. Júna 2013, 11:15

lukas napísal: Spoločenská hodnota, 2000-, druh EU vúznamu
Tá hodnota je daná iba nami- ľudmi, tam ide o to že je to súčasť miestnej prírody a preto by si ho mal pustiť. V prírode žerú imaga živice napr. dubu, buku, vŕby alebo ovocných stromov ako napr. hrušky a čerešne. Pekne ich pusti... Hlavne ho nenos na SK a nepúšťaj tu, pretože by si potencialne pomiešal genofond populácie u nas na Slovensku s chrobakmi z juhu, to sa jednoducho nerobí a nie je to dobre. Maj uctu k prirode pretoze nejes peniaze ale obilie a to vychadza z pody a vsetko je sucast prirody, aj ty aj ja... Takze ich pekne pusti tam kde si ich nasiel ;)

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Streda, 19. Júna 2013, 12:39

;) samicku som ani nebral a samceka som vypustil...

dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

Príspevok od užívateľa dynastes » Streda, 19. Júna 2013, 16:46

tvoje "monstrum" bolo : Cerambyx cerdo - Fuzáč veľký
samec ma tykadla dlhsie ako telo (telo 5-6cm)
samica ma tykadla ovela kratsie
ziju v strych duboch, kde ich larvy vyzieraju v dreve a kore dlhe chodby ...
urobil si spravne : odfot a pust !!!

Messorus
SuperModerátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Streda, 19. Júna 2013, 16:49

To som rád že si ich nechal teda tak. Ono to vobec nemusi byť F. obrovský ale nejaký iný veľmi podobný druh, ktorý sa rozlišuje od F. obrovského iba jediným navyše zúbkom na hryzadle, ryhami niekde na krovkách, počtom chĺpkov na holeni..... -takéto sú medzidruhové rozdiely u hmyzu

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Streda, 19. Júna 2013, 22:50

Boze, boze messorus, ja som prave nasiel asi nosorozcika, krásne, cloveka to vie potesit ked rozj....... fotak za 300 ecek kvoli jeb.... komarovi. Zvlastny to hmyz ma taky aeronaturo dinamicky tvar ako z nejakeho siensfictions...

Odfotil som a vypustil

To je na nic ked to fotim webkou, ale taka poriadne makrofoto to musi byt pekne. A teras nebidem mat uz cim fotit :evil:
Prílohy
1371675094190.jpg
1371675094190.jpg (46.28 KiB) 9233 zobrazení

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Streda, 19. Júna 2013, 22:55

Preto mam doma 3 foťaku.som pripraveni kebi dačo.je leto takže sa všetko zobudza,a vilieca z kukiel.exhaustor bi mne uplne stačil.vela štastia
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Streda, 19. Júna 2013, 22:59

Lenze, keby kazdy mal byt aspon trochu dobry... To je trochu moc penazi, ja tu mam este kompakt ale to je makro o nicom..

Samcek

Napísať odpoveď