Staré fotky a príbehy z chovu [Skippy]

Užívateľov profilový obrázok
Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Staré fotky a príbehy z chovu [Skippy]

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 20. Júla 2014, 23:36

Ahojte,

som sa tak hrabal vo fotkách a ponachádzal som fotografie z môjho chovu a iných mravčích záležitostí a to hlavne z minulosti. Niektoré fotografie ovplývajú silným amaterizmom a kadečím, ktorým si kadekto z vás prešiel alebo možno časom prejde :) , ale tak nikto učený z neba nepadol a nájdu sa aj niektoré zaujímavé druhy.

Bohužiaľ, vtedy som nedisponoval dobrou fototechnikou takže kvalita bude nulová :) ... ak by vás táto téma zaujala, môžem sem postupne pridávať viacero fotografií či pikošiek :)

1. Príspevok

Moje prvé tropické mravce podľa všetkého boli Camponotus blandus a Camponotus substitutus, ktoré sa mi podarilo získať na jar roku 2006 (myslím). Pochádzali od importéra z Južnej Ameriky s prezývkou B**** a dovážali sa spoločne s ešte dvoma druhmi Camponotus do Belgicka, k chovateľom XToF a McK. Odtiaľ boli ďalej rozvážané do Antstore. Neskôr spomínaný importér dovážal aj listorezné mravce, bohužiaľ veľká časť zásielok nezvykla prežiť, balil dosť amatérsky a pošta veľa krát presiahla 2 týždne. Dovážal takto asi 4 roky, potom znenazdajky zmizol a už sa tieto druhy v chovoch ďalej neobjavili.

Mravce som získal od belgického chovateľa s prezývkou JimmyVe (J.Vermeulen) , ktorý aj ako vyznel skúsený, paradoxne mravce poslal v sklenených skúmavkých v obrovskej obálke takže sa samozrejme všetko rozmlátilo ale matky prežili.

Prikladám fotky Camponotus blandus , mimochodom fakt pekný a ľahko chovatelný druh Camponotusa :) ... aj "formikárium" :D pre neho zrobené. Vidno že v tej dobe som mal na všetko čas a tak nebol problém striekačkou dopĺňať takúto nádržku na vodu v ytongovej tvárnici. A tie ďalšie dva priestory pre nejaké matky ... no nemrhal som tak drahým materiálom akým je ytong nie? :P :D , škoda že rozum šiel stranou :) ... ohh a áno, očividne som ešte nevedel rezať sklo :) :D
Prílohy
7.JPG
7 (2).JPG
6 (3).JPG
campoblandus2.JPG
campoblandus1.JPG

4ndy
Lasius niger
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Augusta 2013, 19:46

Re: Staré fotky a príbehy z chovu [Skippy]

Príspevok od užívateľa 4ndy » Pondelok, 21. Júla 2014, 01:53

Určitě přidávej dál! Náhodou, fotky jsou povedené :)

Dominik
Formica fusca
Dátum registrácie: Utorok, 27. Septembra 2011, 15:25

Príspevok od užívateľa Dominik » Utorok, 22. Júla 2014, 22:48

Ano, strašně rád budu, když se to tu nakupí fotkama už se těším na další :-)

Tom-AS
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Sobota, 12. Mája 2012, 22:09
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tom-AS » Streda, 23. Júla 2014, 05:23

Přidej fotky své první odchované Formicy :) nebo alespoň první zdokumentované :)

Mano7
Monomorium
Dátum registrácie: Utorok, 11. Júla 2017, 13:15

Príspevok od užívateľa Mano7 » Utorok, 8. Augusta 2017, 20:48

Jasné Skippy určite fotky pridávaj ďalej ;)

Napísať odpoveď