Lasius sp. - oranžove, paraziticke

Daj nám vedieť ak uvidíš rojenie mravcov. Dátum,miesto a čas pomôže nadšencom v Tvojom okolí

Moderátor: Messorus

Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

Re: Lasius sp. - oranžove, paraziticke

Príspevok od užívateľa lukas » Štvrtok, 18. Júla 2013, 15:43

;) ;) no jo to bude na 90% alienus krásne sa vedia najesť z jedného hniezda som vyberal, len nedalo sa mi kopať, ale aj tak: 6 skúmaviek, po 3,5,4,4,15,9 w ;) davam do chlad a tesim o siestej..

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Utorok, 23. Júla 2013, 21:02

Fotky už nebudú, každý deň sa roja asi po desať samiciach ako sprosti tak sa nedá nič poriadné odfotiť...

:) samičky mám nachytané.

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Piatok, 26. Júla 2013, 18:45

Ja som našiel tieš také podobne Lasius,a dokonca ma aj na začiatku kridiel stmavnuté blany.Keď zhodi kridla tak sa ozvem.[neviem či me oplodnena,vydel som ju papdať na zem tak som ju bral]
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Sobota, 24. Augusta 2013, 20:45

Dnes som išiel na plodne matky Lasius fuliginosus (oni sa velme zvláštne roja- mali by sa rojiť dva krat do roka ale ja ich nachadzam medzi timito dvoma rojeniami stále len niekedy minimum a niekedy na mraky - možno pretože je tu vela hniezd... :) ) a ako idem akysi hmyz my vraža do tvare, zotrem a to je Chothonolasius asi umbratu, lebo tam bolo veľa stromov ale to si len tak myslim - nedaleko je hniezdo umbratusov, a to je určene pod mikroskopom ;) , ale zase je neďaleko aj L. distriguendus... Ale to je jedno :D . No a zastavim, popozeram a pri ceste je ich masivne rojenie, konečne prvi rok vidim ich naraz v takomto počte sa rojiť.. A to bolo nejak ešte pred piatou, nečudo aj mne sa zdalo že je tak fajne dusno na roj... Takže dnes o 16:45 - 17:10. Cvilu som tam stal a ak na mne nebolo 100 samic tak ani jedna, lebo na jednej strane bola krovina a na druhej voľno, a ja som im stal v rojeni takže po chvili som cely voňal od ich kyseliny...
Prílohy
Obrázok7.jpg
Obrázok6.jpg
Obrázok5.jpg
Obrázok4.jpg
Kráľovná s "príveskami", tušim sa to vola gammae, nevivinute kridla a vedla nejaky parazit
Obrázok3.jpg
Obrázok2.jpg
Obrázok1.jpg

peter.t.
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Sobota, 18. Mája 2013, 13:36

Príspevok od užívateľa peter.t. » Sobota, 24. Augusta 2013, 20:47

Kolko si ich nachotal :?:
Elliptorina javanica,Axolotl mexicky,Pogona vitticeps,Achatina fulica,Princisia vanwaerebecki,Lucihormetica verrucosa,Pycnoscelus femapterus,Gyna lurida,Gromphadorhina portentosaPachnoda marginata,Lucihormetica verrucosa,Archimandrita tesselata,

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Sobota, 24. Augusta 2013, 20:49

Nechytal som, mam už jednu, ta mi stači..

Rano som našiel jedu samicu fuliginosus, tak ma to akosi neobykle zaujalo a nachytal som jej otrokov L. umbratus, nakoniec mi ydrhla tak chcem najsť dalsiu, otrokov dam yatial do chladnicky...

Hovado
Monomorium
Dátum registrácie: Štvrtok, 17. Júla 2014, 11:58

Príspevok od užívateľa Hovado » Sobota, 13. Júna 2015, 17:06

Včera na mě jedna taková hodně podobná, možná stejná, královna přistála. Chvilku mi lozila po ruce a pak zase letěla dál.
Bohužel jsem ji nestihnul vyfotit.

Napísať odpoveď