Rojenie juzne slovensko

Daj nám vedieť ak uvidíš rojenie mravcov. Dátum,miesto a čas pomôže nadšencom v Tvojom okolí

Moderátor: Messorus

Užívateľov profilový obrázok
Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Rojenie juzne slovensko

Príspevok od užívateľa Tititos » Sobota, 6. Júla 2013, 10:19

Ahojte
Prave som na dovolenke v okoli novych zamkoch. Vcera 5.7. Som bol v sturove na kupalisku a podvecer okol piatej hodiny som v bazene nachadzal stovky utopenych kralvien :( fakt vam neviem povedat o aky druh ide myspim ze mozno lasiusy. Velmi male cierne mravceky zijuce v travniku v zemi. Kazdopadne ae nachadzal som minimalne dva male druhy.
Jedneho som nasiel na parkovisku ale do rana sa.nehybal :(
Dnes uz nachadzam dalsie....
Ps. : ospravedlnujem sa za pravopis pisem z mobilu.
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rojenie juzne slovensko

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Sobota, 6. Júla 2013, 10:30

Ahoj,

momentálne je obdobie , kedy sa u nás rojí v teplejších oblastiach Tetramorium
http://images.yuku.com/image/jpeg/07236 ... c0c655.jpg

a je možné že na niektorých miestach i Lasius , v hojnom počte možno Lasius niger
http://www.ants-kalytta.com/images/prod ... 0001-1.jpg

Okrem nich samozrejme aj ostatné druhy rodu Lasius a Tetramorium , a u nás sa rojí lokálne aj Formica a to hlavne Formica sanguinea , F.rufibarbis , F.cunicularia , F.cinerea

Taktiež na miestach s výskytom Formica gagates a Camponotus aethiops je možné nájsť tieto samičky. Ostatné druhy som aspoň u nás nepozoroval.

AP

Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Re: Rojenie juzne slovensko

Príspevok od užívateľa Tititos » Sobota, 6. Júla 2013, 17:24

Tak jednoznacne to boli Tetramorium mal som dve samicky mali dlhsiu stonku a potom brusko. Obe vsak do hodiny vydichli :( este mam za to ze to boli samcekovia...
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Napísať odpoveď