29.4.2013 - prve tohtotočne samičky M. lobicornis

Daj nám vedieť ak uvidíš rojenie mravcov. Dátum,miesto a čas pomôže nadšencom v Tvojom okolí

Moderátor: Messorus

Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

29.4.2013 - prve tohtotočne samičky M. lobicornis

Príspevok od užívateľa lukas » Pondelok, 29. Apríla 2013, 20:28

Pridam temu aj sem pre lepsiu orientaciu, dnes na večer sa rojili prve samičky Myrmica lobicornis. Orientacia: okolie mesta Púchov, Kéblie.
Prílohy
Obrázok1.jpg

dynastes
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Januára 2010, 07:14

Re: 29.4.2013 - prve tohtotočne samičky M. lobicornis

Príspevok od užívateľa dynastes » Pondelok, 29. Apríla 2013, 20:59

ako si to urcil ?

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Pondelok, 29. Apríla 2013, 21:15

Minuli rok sa rojili tiez a podobaju sa - teda neviem kolko je takichto myrmic ale ine som tu nevidel...

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Utorok, 30. Apríla 2013, 08:54

Ale podľa akého kľúča si ich určoval, aké konkrétne znaky? Napísať takto ,,podobá sa“ tak je to M. lobicornis je veľmi nepresné a neodborné... Iba podľa fotky nikto naisto neurčuje, ani Skippy to určite nepovedal na 100% ale iba ,,najskorej to bude/môže byť“
A dodržuj veľké a malé písmená a spravne písanie slov a diakritiky! Ako napísať ,,púchiv“ ,.ešte k tomu že je to rodné mesto, hanbi sa. Nabudúce mažem celý príspevok, nebudem opravovať narýchlo písané texty ktoré by mali slúžiť na určovanie aj druhým návštevníkom a namiesto toho budú riešiť čo je to ,,púchiv“

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 30. Apríla 2013, 09:38

Messorus napísal:
A dodržuj veľké a malé písmená a spravne písanie slov a diakritiky! Ako napísať ,,púchiv“ ,.ešte k tomu že je to rodné mesto, hanbi sa. Nabudúce mažem celý príspevok, nebudem opravovať narýchlo písané texty ktoré by mali slúžiť na určovanie aj druhým návštevníkom a namiesto toho budú riešiť čo je to ,,púchiv“

:D :D :D spravne pochvala...ved niekedy sa to neda citat...vazne sa nehnevajte ale lukas niekedy je to des :)
i ked ja diakritiku nepouzivam vobec...to je dufam akceptovatelne ked to vynecham uplne ;)

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Utorok, 30. Apríla 2013, 11:16

Púchov, nieje rodné mesto.... neviem čo mám k tomu povedať

Naozaj, česť a sláva ostatným!

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 30. Apríla 2013, 13:18

Prepáč Lukáš ale musím sa postaviť na stranu publika ... aby si zverejnil príspevok ktorý po sebe ani len neprečítaš , už mi to po tom roku a pol či koľko si tu používateľom príde ako naschvál. Vieš aká je to pre mňa a ostatných otravná robota chodiť po fore a upravovať príspevky? To nie je proste už na srandu , ak sa niekto občas pomýli čert to ber , ale aby si nevedel napísať jednu vetu bez chyby to nie je od teba pekné. Ledaže máš nejaký papier od doktora čo by ťa ospravedlnil ...

Tieto príspevky potom zmažem , ale už by bolo fajn tu s tým skoncovať , lebo to neprospieva ani tebe , ani nám , ani fóru :)

PS: Podobá sa to na M.lobicornis =>
Posielam teda klúč na určenie
http://www.mravce.info/formicinae_kluc.doc

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 30. Apríla 2013, 16:17

lukas napísal:Púchov, nieje rodné mesto.... neviem čo mám k tomu povedať

Naozaj, česť a sláva ostatným!

ale no tak, dufam ze si sa neurazil...nie je to myslene zle...ja som kedysi moderatora robi na inom fore a viem co to da prace...proste uplne staci ak po sebe skor ako to precitas opravis preklep, ci skontrolujes zavazne gramaticke chyby...nic viac sa od teba nechce...co som prebehol forum tak si sa k tomu staval pozitivne...tak to len pred odoslanim oparavis a je to...
PS: mne tiez casto vynecha pismenko alebo myslienka predbehne ruky ... to sa stava a je to normalne...
aj tento prispevok mal vela chyb ci preklepov ale opravim a odoslem...len to chceme po tebe...

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Utorok, 30. Apríla 2013, 18:03

Chapem, niekedy sa mi stane ze sa na tom mobile netrafim, no to malé písmeno p bola moja chyba :). Dislekciu nemam - našťastie.

Sanko, ja mam svoju povahu, mozno ze sa urazim na kazdej debiline,... Dalej asi nebudem pokračovať :mrgreen: .

Skippy, jak to myslis s tim klucom??? Nepochopil som...

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Utorok, 30. Apríla 2013, 19:50

a tak radšej si to prečítaj ako prispevkovať o život ... ... a uraziť sa pre blbosť - vraví sa tomu puberta :D :)

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 30. Apríla 2013, 20:32

lukas je to disgrafia ... dislexia je o tom ze nevies citat :) a nesmies sa urazat pre hluposti...kazdy ti rad poradi, pomoze...a trochu kritiky kazdy znesie :)

skippy ten kluc je super...sice dlhy ale parada... :)

Sanko2
Polyrhachis dives
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Utorok, 30. Apríla 2013, 20:58

prvu vetu som vobec nepochopil, ale ok uz to nechajme...davaj pozor na to co pises a je to ok...
k veci...ten kluc nie je nic hmatatelne je to obrazne povedane (teda ak si to potom nevytlacis :) )... takze je to forma, resp. supis informacii podla ktorej/ktorych jednoduchsie a presnejsie urcis dany druh ...
klikni link a rovno ti to otvori dany kluc na urcovanie druhov...
http://www.mravce.info/formicinae_kluc.doc

snad som ti to nejak objasnil...ked sa ti to otvori isto pochopis...

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Utorok, 30. Apríla 2013, 22:15

Nemám pocit že by si sa bol urazil alebo čo, a nechcel som ti ani nič zlé napísať ;) Ale dám si záležať na určitej prehľadnosti fóra a určitej kvalite a forme, ktorú by sme radi ja, Skippy a Popolvár dodržali. :!: V tomto smere naša kritika nie je zlá, pretože vlastne chceme aby sa to tu zlepšovalo a aby si sa zlepšoval aj ty :)

Ja osobne nechcem z tohto fóra niečo typu Antstore, kde ľudia riešia stále elementárne problémy typu ,,Kúpil som si Lasius niger 1+15w, čo im mám dávať žrať?". Preto každému povieme nech si preštuduje naše www.mravce.info .

Je to ale aj o jednovetných odpovediach a jednovetných príspevkoch, ktoré veľa ľudí odrádza od čítania. A nad tým celým stojí správna gramatika(oželieť teraz diakritiku..)! Ja keď niečo píšem cez mobil(a to mám síce taký s ťukacím displejom, niečo ako ,,blbfón" alebo ako ich volajú), tak príspevok opravujem dokiaľ nie je napísaný úplne správne. A že to niekedy medzi hodinami v škole píšem aj celý deň, pretože nemám aplikáciu na zobrazovanie fór a je to veselé nastavovať si kurzor aj 10x za sebou....

Ide o to aby sa tu udržiavala istá kvalita. Tá je v dnešnej dobe potrebná, rovnako ako informácie, pretože ľudia pri toľkých technológiach zabúdajú myslieť a vytvárať si súvislosti. Chyba z našej strany je že zatiaľ nemáme na začiatku každej sekcie upresnené aké príspevky tam patria a ako ich písať a vždy nováčikov treba upresňovať. Verím že to do leta(i keď to už podla teplôt prichádza) so Skippym stihneme...

lukas
Myrmecia pavida

Príspevok od užívateľa lukas » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 22:02

dnes sme mohli pozorovať na vhodných miestach v PÚ okrese rojenia mravcov Myrmica, ja som konkrétne pozoroval minimálne 3 druhy...
Prílohy
biotop.jpg
cf. lobicornis.jpg
spp. 1.jpg
sp. 2.jpg
sp. 1.jpg

macmatej
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Utorok, 27. Apríla 2010, 22:30
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa macmatej » Nedeľa, 20. Apríla 2014, 23:50

Zapadne Slovensko: rojenie som sice nevidel, ale tiez som videl pobehovat kralovny. Mozno len vysli na lov.

Napísať odpoveď