Moja prva Q - C. ligniperdus

Blogy o chove Tvojej kolónie , zapisuj kroky a pridávaj fotografie do vlastného fóra
Užívateľov profilový obrázok
lukas
Myrmecia pavida
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Marca 2012, 14:33

Re: Moja prva Q - C. ligniperdus

Príspevok od užívateľa lukas » Sobota, 1. Marca 2014, 19:30

Ahoj, ja som hibernoval tiež všetky moje mravce, u Lasius, Camponotus, Myrmica a iných sa jedinci nestáčali do klbka a to ani Q ani robotnice, boli v normálnej polohe akurát sa nehýbali, počas hibernácie mi uhynuli S. fugax na nedostatok vlhka a keď som ich našiel mŕtve boli stočené v klbku ako aj pár uhynutých jedincov C. lignipedus a F. fusca.

Tititos
Camponotus fallax
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Marca 2013, 19:19

Príspevok od užívateľa Tititos » Sobota, 1. Marca 2014, 21:49

Uz som ich doniesol domov, vizeraju vsetky v poriadku a fakt boli v klbku kralovne C. herculeanus.
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Štvrtok, 8. Mája 2014, 21:25

Tak C. herculeanus pekne napredujú odkedy som ich doniesol domov pribudli dodnes po 2 robotnice v dvoch skúmavkách. Sú to zatiaľ moje najoblúbenejšie mravce :D

Mam otázku :idea: :idea: :idea:
Už par dní vidím obrovskú larvu, ktorú nakládla Q keď mala iba 5 robotníc, larva je obrovská skoro ako Q. Myslel som najprv že to bude asi prvý major. Ale dnes kukám a vidím že sa z bežne veľkého pupae vyliahol o dosť väčší mravec, ktorý ma hlavu veľmi veľkú a pripomína mi majora, ale neviem možno to je iba večšia robotnica. Neporadíte mi teda ako to v skutočnosti je? :D Čo je ta veľká larva? A ten väčší mravec?
Obrázok
Obrázok
Camponotus herculeanus x3, Lasius niger x1, Lasius flavus x2, Lasius sp. x1, Formica fusca x1, Formica cunicularia x1, Myrmica sp. x3

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Piatok, 29. Augusta 2014, 20:29

Ahojte, môžete mi poradiť?
Neviete mi povedať aký býva asi prírastok robotníc počas druhej sezóny?
Minulý rok odchytená C. herculeanus mala na začiatku tejto sezóny okolo 10-15 robotníc. Počas tohoto leta, teda od Apríla mi pribudlo len pár robotníc a počet sa zastavil na 25. Mravce sa hýbu len minimálne, pozorujem aj dve kôpky vajíčok už viac ako mesiac a nič sa nedeje. Teplota sa pohybuje na úrovni okolo 22-26 stupňov (izbová teplota). Mravce väčšinu času nehybne stoja. Niekoľko pri Q a niekoľko pri vchode. Maximálne občas jedna robotnica ide po medovicu. Vlastne už od Mája nič nepribudlo. Vyliahli sa kokony z fotiek z predchádzajúceho príspevku a odvtedy už nič.
Je to normálne? Akoby už hybernovali :shock:

parohy
Formica fusca
Dátum registrácie: Piatok, 6. Júna 2014, 00:04

Príspevok od užívateľa parohy » Nedeľa, 31. Augusta 2014, 20:18

Neni to skumavkou? Myslim ze ci Q chape ze malo miesta uz maju tak neoplodnuje vajicka.

Tititos
Camponotus fallax

Príspevok od užívateľa Tititos » Nedeľa, 31. Augusta 2014, 21:28

28.6 som ich presťahoval do ikea dózy aby mali dosť miesta na rozvoj.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 3. Septembra 2014, 11:32

Možno bude problém v hibernácii , tieto mravce zimujú dlho pomerne , netreba to unáhliť

basket
Monomorium
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2014, 15:19

Príspevok od užívateľa basket » Streda, 3. Septembra 2014, 23:50

Ja som mal v marci 2 robotnice, v apríli keď boli 3W som ich vypustil zo skúmavky do formikária (chodbičky v dreve), vyzeralo všetko v poriadku v máji ich bolo už 5W a aj vajíčka potom sa to presne ako u Tititosa zastavilo, stále je ich Q+5W.
Boli pri izbovej teplote cca 21-24, asi pred mesiacom som im na skúšku pridal svetlo, takže majú dvanásť hodín 26-30 stupňov na povrchu. Skúšal som aj znížiť vlhkosť, teraz znovu trošku zvýšiť. Len sa presunuli z jednej hornej bunky o jednu bližšie k zdroju tepla.
Predtým (v máji) si brali aj rozmrazené patentky, teraz nemajú o ne záujem, ani o čerstvo zabité muchy alebo cvrčky, dokonca si myslím, že vôbec nevychádzajú von ani pre medovinu, nikdy som ich totiž von nevidel, sú stále pri kráľovnej. Nechcem ich moc rušiť, ale naposledy som nespozoroval pri kráľovnej už ani vajíčka.
Žeby som ich dal zazimovať už teraz ?

Sanko2
Polyrhachis dives
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2013, 15:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sanko2 » Štvrtok, 4. Septembra 2014, 22:36

mne sa uz tiez ukladaju...prirastok za druhy rok cca 15 robotnic, mozna aj viac ale nejak to nepocitam...len viem ze som ich musel prestahovat...este ich nedavaj do chladu....proste ich nechaj tak a presunies o mesiac...
ked sa teraz oteplilo trochu sa zas rozbehali...ale u mna nemaju ziadne prikurovanie...

Napísať odpoveď