Rastúce formikárium

Všetky Vaše kutilské nápady v chove mravcov, patenty, inovácie a nápady ktoré môžeme prediskutovať
gaboo
Dátum registrácie: Sobota, 17. Mája 2014, 16:12

Rastúce formikárium

Príspevok od užívateľa gaboo » Streda, 25. Júna 2014, 18:42

Vyrobil som formikárium ktoré rastie spolu s počtom mravcov. Klasicky z ytongu a následne som cestičky zalial sádrovym mliekom(skôr biela voda :D ) spolu s pilinami, môžu si to postupne vyhrýzať. Myslíte si že to je blbosť? Neskôr pridám foto.

parohy
Formica fusca
Dátum registrácie: Piatok, 6. Júna 2014, 00:04

Re: Rastúce formikárium

Príspevok od užívateľa parohy » Streda, 25. Júna 2014, 18:48

Celkom zaujimave ale nebolo by to lepsie tie miesta vyplnit pieskom alebo hlinou?

Užívateľov profilový obrázok
Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Nedeľa, 29. Júna 2014, 20:35

Je to taktiež možnosť :) ale takto som to osobne ešte nikdy neriešil. Osobne by som sa bál výskytu plesne na pilinách, takže poprosím foto a pokračovanie pozorovaní ;)

basket
Monomorium
Dátum registrácie: Streda, 21. Mája 2014, 15:19

Príspevok od užívateľa basket » Štvrtok, 3. Júla 2014, 00:23

Ja som si spravil podobné. Pripravil som si aj piesok aj naplnil komôrky, ale nakoniec sa mi zdal nepraktický, nemusel by som ich mať pod kontrolou, kým by to vynosili. Tak som piesok zasa vyhodil a len niektoré cestičky upchal vatou. Jedna Q Manica rubida mi už raz zo skúmavky zdrhla, tak hádam nebudú mať problém vyberať vatu aj vo formikáriu. :D A ak áno, tak narobím ďalšie vchody ;)

parohy
Formica fusca
Dátum registrácie: Piatok, 6. Júna 2014, 00:04

Príspevok od užívateľa parohy » Štvrtok, 3. Júla 2014, 01:32

Je to sice offtopic odpoved, ale tiez ked som mal manicu rubidu tak tie zvykli vykusavat vatu a robit si z nej klbka vaty.

gaboo
Dátum registrácie: Sobota, 17. Mája 2014, 16:12

Príspevok od užívateľa gaboo » Štvrtok, 17. Júla 2014, 14:44

Tu je tá foto, zatiaľ sa žiadne plesne neobjavili :) dúfam že to tak aj ostane. A keďže sa jedna o nejaký Camponotus (asi ligniperdus) som zvolil piliny akurát jediný problém je v tom že si uzavrela vstup a požiera kekony. Je také niečo možné? Behom noci mi zmizli 3 :cry:
Prílohy
20140716_102419.jpg

Napísať odpoveď