monomorium (faraoni)

Otázky,odpovede a informácie o chove druhov z trópov
Užívateľov profilový obrázok
KRA
Monomorium
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2010, 17:49

Re: monomorium (faraoni)

Príspevok od užívateľa KRA » Pondelok, 27. Septembra 2010, 11:38

Toho se neboj. Tvoje kolonie se k tomu nemá jak dostat.
Postřik nezabíral.. Jen je utlumí a pár dnu tam nebudou.. A pak se zas objeví..

Johnny Nuclear
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Pondelok, 31. Mája 2010, 20:24

Príspevok od užívateľa Johnny Nuclear » Pondelok, 27. Septembra 2010, 13:58

to mi připomíná kámoš na chatě objevil jednu myš, nastražil pastičky, druhej den našel 3 mrtvý myši, tak začal dávat otrávený zrní,prej už mu pul kiila toho zrní sežraly a dokonce se mu prokousaly skrz ten pytel a žerou to rovnou z toho pytle :D :D :D :D

Messorus
SuperModerátor
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 19:16
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Messorus » Pondelok, 27. Septembra 2010, 20:54

Ono, kolonia, teda jej cast, sa da chytit do nejakej krabicky kde nastrazime suche potraviny do ktorych by mohla naliezt... Zvycajne tam pride vela robotnic aj s potomstvom a matkami...
Mysiak, msli na mna!!! Lebo moj znamy akurat pre mna ma nejake, asi zajtra idem pre ne, ale potrebujem viacero nepribuznych koloni na svoje experimenty s konfliktami u tohto druhu... On ich nasiel v plechovke od kavy, kde ale je susene mlieko...

atriplex
Formica fusca
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Júla 2010, 17:43

Príspevok od užívateľa atriplex » Pondelok, 27. Septembra 2010, 21:28

U nás také zabraly jen ty "domečky" s jedem. Celý panelák je nafasoval a velmi rychle byl problém vyřešen.

mysiak
Harpegnathos venator
Dátum registrácie: Streda, 7. Apríla 2010, 11:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Streda, 6. Októbra 2010, 11:46

zakupil som na skusku nastrahy specialne na tento druh - hlavne aby som videl odkial tie svine lezu. do par hodin obklucili tie "domceky" a veselo si odnasaju otravu do hniezdocka lasky. musi im to strasne chutit, lebo tolko na kope som ich v byte este nevidel.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 6. Októbra 2010, 14:50

parada , tak sleduj kam vliezaju aby si mal kde odpratavat mrtvolky :)

1stefi11
Odontoponera transversa
Dátum registrácie: Nedeľa, 13. Júna 2010, 12:48

Príspevok od užívateľa 1stefi11 » Streda, 6. Októbra 2010, 16:16

tiez by som si celkom rád zaobstaral daku mansiu koloniu z naseho panelaku cize jak spravit tu "krabicku " ? popripade jake potraviny by boli najlepsie, umiestennie a celkova strategia.
Messorus- potom by som ti aj dal ak by sa daco chytilo
dakujem 8-)

mysiak
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Streda, 6. Októbra 2010, 16:22

mrtvolky budu dakde v stupacke, je tam dost stavebneho bordelu a prachu, takze sa tam stratia :)

ako navnada je super "biolit nastraha na faraony" :D neviem co tam pouzivaju, ale idu na to ako mucha na ho*no :)

nejaky iny vyrobca uvadzal ako hlavnu zlozku nastrahy arasidove maslo - treba skusit.. poloz kusok na alobal a daj niekde na zem blizko stupacky v baraku.. ak chces aby sa nastahovali dnu tak im vyrob nejaky tmavy pristresok, hoci aj z alobalu. tipujem, ze tam budu mat velke zhromazdenie :)

Upod
Monomorium
Dátum registrácie: Utorok, 1. Mája 2012, 18:56

Príspevok od užívateľa Upod » Utorok, 12. Júna 2012, 21:26

Když nám lezl do baráku lasius niger (vím faraoni to je 10x horší) nasypal jsem na jejich cestičky (většinou všichny lezou jednou cestou někde v rohu) skořici (nebo pepř) naruší jim to feromonovou stopu a oni už neví kde je jejich cestička sice je to nevhubí ale možná je přinutíš aby lezli k sousedům :D Ale chce to sypat až k místum kde ty přijmo vlézají do bytu....

rudohor
Camponotus vagus
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Apríla 2011, 18:38

Príspevok od užívateľa rudohor » Streda, 13. Júna 2012, 08:11

Nejak mi uniklo, v com spociva nutnost profesionalov na vyhubenie faraona? Dokazu hotove nastrahy od vyrobcu nakupit profesionalne? Dokazu ich profesionalne rozdat medzi obyvatelov bytovky? Keby islo o nejaku narocnejsiu akciu ako zakryvanie panelaku plachtou + plyn tak nepoviem...
Ja viem, som vrtak hnusny ;-)

mysiak
Harpegnathos venator
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mysiak » Streda, 13. Júna 2012, 09:06

rudohor napísal:Nejak mi uniklo, v com spociva nutnost profesionalov na vyhubenie faraona?
Skus obehat sukromne vsetky byty v panelaku a kazdemu vysvetlit, aby si kupili a rozlozili navnady na faraony, aj ked mravce zatial nemaju. ;) Uspesnost tipujem na urovni 10% (jedine ak by si mal neskutocne presviedcacie metody :) ).
Inac nam robili klasicky postrek, podla literatury to fungovat nemalo, ale mravce nam uz niekolko mesiacov nikde nebehaju (vzdy na jar sa objavili).. Nastrahy co som daval ja zaberali iba bodovo - mravce vyzrali navnadu, chvilu bol pokoj a potom vyliezli inde.

Skippy666
Site Admin
Dátum registrácie: Sobota, 26. Decembra 2009, 18:28
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy666 » Streda, 13. Júna 2012, 12:24

tak ono problém je že oni si vystačia skutočne s minimom potravy... a taktiež vedia sa vcelku efektne šíriť cez všetky možné škáry hlavne pri teplých potrubiach.
Na to aby sa vyhubili to chce systematicky fakt rozmiestniť nástrahy po všetkých bytoch v komplexe a i vnútri v byte na veľa rôznych miest.
Lenže, priznajme si , ak sa takéto niečo robí a je v bytovke ja neviem 20 bytov napr. tak vždy sa tam nájde nejaká nedôverčívá dôchodkyňa, niekto kto to rozmiestni po byte zle, niekto neprispôsobivý čo si to nekúpi atď atď. ... a ak má nebodaj niekde pod prahom časť hniezdneho komplexu s množstvom samíc, po čase im opäť nerobí problém sa rozšíriť po celom dome.
V tom spočíva ich sila. Ak sú zamorené sídliská, tak je to ešte horšie , jeden vchod spraví opatrenia druhý nie, či jeden barák ano druhý nie a potom je to o ničom.

Ale tak aj deratizéri musia z niečoho žiť.

Napísať odpoveď